w
googluj
pl

AVG PrivacyFix 5.0.13


AVG PrivacyFix to rozszerzenie do Chrome’a oraz Firefoxa, działające w pełnym oknie przeglądarki, które pomaga rozwiązywać podstawowe problemy z bezpieczeństwem użytkownika w Sieci. W praktyce oznaczać to będzie możliwość skontrolowania śledzących ciasteczek, a po zalogowaniu użytkownika do odpowiednich kont - również dokładniejszych ustawień Google’a, Facebooka, Twittera czy LinkedIn. Pozwala to zgromadzić wszystkie opcje związane z bezpieczeństwem z tych popularnych usług w jednym miejscu, a przy ich modyfikowaniu posiłkować się na bieżąco aktualizowanym „wskaźnikiem” bezpieczeństwa oferowanym przez program AVG.

Obsługa opisywanego rozszerzenia jest bardzo prosta. Wszystkie ustawienia, które w nim znajdziemy są odpowiednikami opcji oferowanych przez wymienione wcześniej serwisy, wobec czego rozwiązań ewentualnych trudności z ich obsługą powinniśmy szukać na stronach ich twórców. PrivacyFix w praktyce oferuje własny ich interfejs oraz zgromadzenie w jednym miejscu, co nie tylko ułatwia, ale przede wszystkim przyśpiesza ich masową edycję. Nie należy zapominać, iż niezależnie od logowania do dodatkowych serwisów, aplikacja wyświetla informację o ilości śledzących nas ciasteczek (którymi można z tego poziomu zarządzać) oraz szacuje kwotę, jaką Google może zarobić z naszej aktywności w ich wyszukiwarce (na podstawie naszej historii działań w przeglądarce).

Całość działa całkiem sprawnie, a interfejs jest bardzo przejrzysty - można również odnieść wrażenie, że producent starał się go dostosować do dotykowych ekranów komputerów czy tabletów (często działających przecież pod kontrolą Windowsa). Prócz pełnoekranowego panelu sterowania uruchamianego w nowej karcie przeglądarki, do dyspozycji mamy również niewielki panel podsumowania, który wyświetlany jest po kliknięciu na ikonę rozszerzenia na pasku przeglądarki.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
AVG PrivacyFixAVG PrivacyFix 5.0.13
Wersja stabilna
0.09 MB | 2016-04-17

Ilość pobrań: 160 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
AVG PrivacyFix