w
googluj
pl

Tłumacz Google dla Chrome 2.0.7


Tłumacz Google dla Chrome (Google Translate for Chrome) to dodatek do tytułowej przeglądarki, dzięki któremu szybko przetłumaczymy na język polski odwiedzane zagraniczne strony lub ręcznie wprowadzony tekst. To dobra alternatywa dla dostępnego przecież w sieci Tłumacza Google – w tym przypadku nie musimy przełączać się na inną witrynę, a jedynie użyć przycisku na pasku zakładek i wybrać interesującą nas opcję.

W przypadku tłumaczenia całych stron internetowych dostępne są w zasadzie dowolne kombinacje języka wejściowego i docelowego, ale co ciekawe, jeśli chcemy przetłumaczyć ręcznie wpisany wyraz czy zdanie, docelowym językiem zawsze będzie język polski. Czasem to ograniczenie może przeszkadzać, szczególnie w sytuacjach, w których tłumacza chcielibyśmy użyć „w drugą stronę”, to znaczy nie tłumacząc zagraniczną witrynę na rodzimy język, ale kiedy wypowiadamy się w języku obcym na przykład na zagranicznym forum i chcielibyśmy skorzystać z porady słownikowej; w takiej sytuacji tłumaczenie z języka polskiego na jakikolwiek inny będzie możliwe jedynie na stronie Google Tłumacza, nie zaś z poziomu opisywanego dodatku.

Należy jednak założyć, iż w zdecydowanej większości przypadków program znajdzie zastosowanie wśród osób chcących tłumaczyć zagraniczne witryny na własny język i w tym opisywany dodatek sprawdza się świetnie. Nie obciąża przesadnie przeglądarki, więc swobodne korzystanie nie powinno się wyraźnie odbić na ogólnej wydajności Chrome’a. Ponieważ jest to aplikacja dostępna w sklepie z aplikacjami, jest dostępna nie tylko dla tytułowego Google Chrome, ale również całej masy innych przeglądarek bazujących na Chromium i współdzielących sklep z rozszerzeniami Google’a.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Tłumacz Google dla ChromeTłumacz Google dla Chrome 2.0.7
Wersja stabilna
0.21 MB | 2017-10-22
przejdź Tłumacz Google dla Chrome dla Android

Ilość pobrań: 1745 | W tym miesiącu: 13 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (3)
Tłumacz Google dla Chrome
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 09:46
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zachowajcie krytyczne spojrzenie - to jest tłumaczenie takie, jakbyście złapali pięciolatka i pokazali mu tekst o biocenozie. Powie, że o zwierzątkach, powie, że ktoś kogoś zjada. Szczegółów domyślcie się.
Tłumacz Google dla Chrome 2.0.6
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 09:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ma zastosowanie dla języków typu chiński i węgierski, bo bez tego Polak się zgubi na obcej witrynie. Jeśli znacie chociaż trochę dany język obcy, spróbujcie najpierw bez uruchamiania Tłumacza - całkiem możliwe, że łatwiej wam będzie, niż domyślać się z zawiłości tłumaczenia automatycznego. Ale jak napisałam - w przypadku języków egzotycznych pomoc nieoceniona.
Tłumacz Google dla Chrome 2.0.6
avatararrow
~kuska | 2015.09.25 18:05
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pięknie działa z Slim Jet.
Tłumacz Google dla Chrome 2.0.5