w
googluj

Awesome Screenshot for Chrome 4.4.17


Awesome Screenshot for Chrome – rozszerzenie do przeglądarki Google’a, które umożliwia łatwe tworzenie zrzutów ekranu przeglądanych stron (całych lub tylko widocznego w danej chwili na ekranie fragmentu), następnie ich edycję (ręczne dopisanie notatek, dodanie kształtów) i udostępnianie przyjaciołom lub rodzinie. Całość obsługuje się wygodnie, dzięki kolorowym i miłym dla oka ikonom na paskach narzędzi podczas edycji zrzutu, a także całkiem sprawnemu działaniu.

Program może przydać się każdemu, kto przeglądając zawartość Internetu, lubi dzielić się „znaleziskami” lub zapisywać na własne potrzeby różnego rodzaju zdjęcia czy schematy – zrobienie zrzutu ekranu przeglądanej strony może okazać się wygodnym rozwiązaniem. Aby dokonać tego przy użyciu opisywanego dodatku, wystarczy kliknąć jego ikonę (znajdującą się obok paska adresu w przeglądarce), a następnie wybrać odpowiednią opcję zrzutu – możliwe jest m.in. wykonanie natychmiastowego zrzutu całego wyświetlanego obszaru strony lub opóźnienie go w czasie, np. po to, aby zdążyć najechać myszą na odpowiedni fragment strony, który aktywuje inną zawartość.

Tak wykonany zrzut automatycznie otwierany jest w nowej zakładce w przeglądarce, gdzie mamy możliwość jego dalszej edycji. Dostępne jest dodawanie prostych kształtów, takich jak linie, prostokąty czy strzałki, wprowadzanie tekstu (z wyborem czcionki), a także odręczne wprowadzanie notatek. Co ciekawe, każdy element można później edytować np. pod kątem koloru i położenia – nie jest konieczne „cofanie” wszystkich wprowadzonych zmian, by zmienić położenie któregoś z dodanych obiektów. Na koniec gotowy zrzut można zapisać na dysku, wydrukować lub udostępnić na portalu Google+.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Awesome Screenshot for ChromeAwesome Screenshot for Chrome 4.4.17
Wersja stabilna
8.91 MB | 2024-04-28

Ilość pobrań: 330 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Awesome Screenshot for Chrome