w
googluj

MediaCore Capture 1.2.0.1


MediaCore Capture to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które umożliwia przechwytywanie i nagrywanie obrazu z monitora komputera lub kamery internetowej. Pozwala przy tym na zapis całego obszaru monitora lub tylko wybranego okna, z kolei stworzony plik można zapisać bezpośrednio na dysku komputera, by udostępnić znajomym. Aplikacja radzi sobie maksymalnie z rozdzielczością HD (720p), rejestrując przy tym szczegółowy i płynny obraz. Stworzone nagrania dostępne są bezpośrednio na liście gotowych plików w programie, gdzie możemy między innymi zmienić standardowe nazewnictwo pliku oraz „pobrać” nagranie na dysk lokalny. Aplikacja może być obsługiwana przy pomocy kilku skrótów klawiaturowych.

Interfejs programu jest nowoczesny i prezentuje się świetnie. Jego czytelność stoi na najwyższym poziomie, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę niewielkie rozmiary, które zajmuje (aplikacja, choć ma spore możliwości, pozostaje typową formą rozszerzenia przeglądarki – jej okienko jest stosunkowo niewielkie i wyświetlane po naciśnięciu ikonki aplikacji na pasku zadań). Obsługa jest na tyle prosta, że nie wymaga szczegółowego tłumaczenia – obszar roboczy składa się z zakładek, które kolejno umożliwiają nam rozpoczęcie nagrania (gdzie możemy wybrać źródło oraz jakość), przeglądanie już stworzonych filmów (wraz z opcjami edycji nazwy itd.) oraz wejście do ustawień.

Na koniec warto pochwalić program za funkcjonalność oraz lekkość i sprawność działania, pomimo niewielkich rozmiarów (pobierana paczka ma zaledwie kilka megabajtów). Niewielkim atutem dla osób nieznających języka angielskiego będzie fakt, iż na niektórych etapach działania program wykorzystuje wbudowane w przeglądarkę mechanizmy wyboru elementów, przez co na tych etapach interfejs jest, niejako „przypadkiem”, polskojęzyczny, o ile korzystamy z przeglądarki w tym języku.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MediaCore CaptureMediaCore Capture 1.2.0.1
Wersja stabilna
6.47 MB | 2016-07-11

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MediaCore Capture