w
googluj
pl

ImTranslator for Chrome 16.84


ImTranslator for Chrome to dodatek do przeglądarki Google Chrome, który pozwala na bieżąco tłumaczyć w niej teksty. Działa analogicznie do Tłumacza Google, jednak dzięki integracji z przeglądarką, wykorzystanie opcji związanych z tłumaczeniami jest szybsze i dużo wygodniejsze. Można tu na przykład tłumaczyć tekst bezpośrednio po jego zaznaczeniu w treści dowolnej strony internetowej oraz korzystać z podręcznego okna tłumaczeń i słownika. Imponujące są również ustawienia, które pozwalają szczegółowo skonfigurować działanie, włącznie z wykorzystaniem skrótów klawiaturowych dla jeszcze szybszej obsługi podstawowych opcji dodatku.

Przykładowy scenariusz użycia programu może obejmować chęć wypowiedzenia się na zagranicznym forum, w którego języku się nie posługujemy. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić wybraną witrynę i zaznaczając treść na stronie (na przykład poprzednich postów), wybrać ikonę lupy wyświetlającą się bezpośrednio przy tekście, aby uzyskać tłumaczenie. Aplikacja potrafi samodzielnie rozpoznać język tekstu wejściowego, a ten wynikowy niekoniecznie musi być polski (można ręcznie zasugerować tłumaczenie na jakikolwiek inny język). Następnie, aby napisać własną odpowiedź, możemy skorzystać z okna dodatku, które wyświetli się jak zwykle po skorzystaniu z ikony na pasku przeglądarki. Wówczas, podobnie jak wcześniej, będziemy mieć możliwość wybrania języka wejściowego i docelowego oraz wprowadzenia tekstu, który zostanie później przetłumaczony.

Alternatywnie, jeśli czujemy się na siłach aby samodzielnie obsługiwać zagraniczną stronę, a wyzwaniem są dla nas jedynie pojedyncze słówka, program również może okazać się przydatny, oferując zakładkę słownika. Działa analogicznie do okna tłumacza, jednak dotyczy pojedynczych słów i wyświetla ich kilka możliwych znaczeń. Korzystając z programu warto zajrzeć do ustawień, których jest naprawdę wiele i pozwolą dopasować aplikację do własnych wymagań.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
ImTranslator for ChromeImTranslator for Chrome 16.84
Wersja stabilna
2.83 MB | 2024-05-24

Ilość pobrań: 823 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
ImTranslator for Chrome