w
googluj
pl

Internet Download Manager (IDM) 6.42 Build 11

Internet Download Manager (IDM) to menadżer oraz akcelerator pobierania plików, który integruje się ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi i zastępuje dostępne w nich funkcje/moduły pobierania, oferując znacznie większe możliwości niż one. Dodatkowo program pozwala na łatwe pobieranie materiałów wideo z rozmaitych serwisów – m.in. YouTube, Dailymotion, Facebook, Google Video, MySpaceTV. Możliwe jest także ściąganie plików wchodzących w skład stron internetowych oraz kompletnych stron WWW. Moduł Grabber posiada wbudowany web crawler i oferuje m.in. funkcje wielopoziomowego śledzenia linków, pobierania elementów stron/pełnych stron również poprzez odnośniki dostępne w wybranej witrynie, pobierania plików z całego zakresu adresów WWW, filtrowania danych pod kątem typów plików/specjalnych szablonów. Internet Download Manager potrafi pobierać wiele plików w pojedynczym zadaniu. W programie możemy zarządzać kolejką pobierania (skorzystamy z wielu takich kolejek) oraz limitować prędkość transferów i liczbę jednoczesnych połączeń z serwerem. IDM jest w stanie samodzielnie zalogować użytkownika w serwisach wymagających uwierzytelnienia dla dostępu do plików, poza tym pozwala na automatyczne ściąganie danych według ustalonego harmonogramu (również wielorazowe pobieranie plików w celach synchronizacyjnych). Pliki przeznaczone do pobrania można filtrować pod względem typów/rozszerzeń. Program w trakcie pozyskiwania danych z sieci dynamicznie dzieli pliki na części i otwiera/utrzymuje optymalną liczbę połączeń ze źródłowymi serwerami, tak aby zapewnić jak najszybszy transfer wspomnianych fragmentów. Dzięki temu proces ściągania plików może zostać przyśpieszony aż pięciokrotnie (przynajmniej według producenta). Ważną funkcją Internet Download Manager jest z pewnością możliwość wznowienia transferów bez konieczności ponownego pobierania już pozyskanych segmentów plików. Funkcja powinna zadziałać nawet w sytuacjach, gdy połączenie sieciowe zostało zerwane, zrestartowaliśmy komputer, nastąpiła awaria zasilania itd.

IDM integruje się m.in. z najpopularniejszymi przeglądarkami - Google Chrome, Mozillą Firefox, Internet Explorerem, Operą i Safari. Szerszą listę wspieranych przeglądarek można znaleźć na stronie producenta. Program po części powinien współpracować także z innymi przeglądarkami, nie wymienionymi w liście. Internet Download Manager obsługuje protokoły HTTP, FTP, HTTPS i MMS, poza tym wspiera także połączenia przy użyciu serwerów proxy (w tym Microsoft ISA oraz FTP). Kolejna funkcja IDM to automatyczne skanowanie pobranych plików przy pomocy oprogramowania antywirusowego i anty-malware, wspierane są np. programy AdAware, Avast, Spybot, AVG Anti-Virus, McAfee, Norton Internet Security, Norton 360, SpywareBlaster.

Materiały wideo z serwisów udostępniających multimedia pobierzemy przede wszystkim za pomocą dedykowanego przycisku, umieszczonego nad ekranem odtwarzacza Flash w danej witrynie. Możliwe jest pobieranie wideo w różnych formatach i rozdzielczościach (zależne od źródłowych parametrów nagrań). Z kolei opcja figurująca w menu kontekstowym przeglądarki pozwala na szybkie pobieranie plików dostępnych pod wskazanym linkiem oraz elementów stron internetowych. Warto dodać, że w łatwy sposób można rozpocząć pobieranie danych dostępnych pod wszystkimi odnośnikami na wybranej stronie WWW. Na uwagę zasługują również takie metody uruchomienia pobierania jak: automatyczne rozpoznawanie odnośników skopiowanych do schowka systemowego (także całej listy odnośników), przenoszenie linków z przeglądarki czy np. edytora tekstu do listy operacyjnej programu bądź specjalnego okienka wrzutowego (wyświetlane na wierzchu okien innych aplikacji), wsadowe pobieranie plików dostępnych pod wybranym adresem URL.

Zadania w liście operacyjnej możemy przeglądać na podstawie kategorii (domyślnych lub naszych własnych, z głównym podziałem na zadania zakończone i niezakończone), a także sortować pod względem właściwości plików. Za pomocą metody przeciągnij i upuść w łatwy sposób przeniesiemy pliki do wybranej kategorii, poza tym kategorię docelową będziemy w stanie zdefiniować również przy tworzeniu nowych zadań. Lista robocza dostarcza szeregu informacji o pozyskiwanych plikach – kolumny informacyjne to m.in.: nazwa pliku, przypisana kolejka, rozmiar pliku, status operacji, czas pozostały do zakończenia pobierania, szybkość transferu, data/czas ostatniej próby pobierania, opis zadania. W łatwy sposób można wstrzymywać, wznawiać, dokańczać czy usuwać wybrane albo wszystkie zadania z określonej kolejki, uruchamiać pobrane pliki, tworzyć i aktywować nowe kolejki pobierania, przenosić pliki pomiędzy kolejkami, podglądać parametry zadań, otwierać katalogi docelowe ściągniętych plików itd. Pobrane pliki przeciągniemy z listy roboczej IDM na przykład do okien Eksploratora Windows. Internet Download Manager pozwala na import/eksport zadań (i tym samym odnośników pobierania) z/do plików TXT albo EF2 i IEF (natywne formaty programu).

Interfejs graficzny Internet Download Manager nie jest szczególnie efektowny pod względem wizualnym, ale oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych funkcji. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni opanować podstawowe zasady obsługi programu w krótkim czasie. Jeżeli chodzi o zaawansowane możliwości aplikacji, warto zapoznać się z plikiem pomocy i samouczkiem (dostępne z poziomu menu Pomoc), jak również z poradami zamieszczonymi w witrynie producenta. Niestety, z chwilą tworzenia opisu brakuje instrukcji w polskiej wersji językowej.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 30 dni. Po tym okresie IDM przestanie działać, o ile nie zakupimy płatnej licencji na jego pełną wersję (za pośrednictwem witryny producenta) i nie zarejestrujemy programu przy pomocy uzyskanego w ten sposób klucza.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (790 głosów)

Strefa Download programu
Internet Download Manager (IDM)Internet Download Manager (IDM) 6.42 Build 11
Wersja stabilna
11.5 MB | 2024-06-06

Ilość pobrań: 240174 | W tym miesiącu: 44 | W poprzednim miesiącu: 70

Komentarze (157)
Internet Download Manager (IDM)
avatararrow
X-Ray70 | 2018.03.30 21:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z dzisiejszą datą ukazała się kolejna wersja oznaczona jako 6.30 build 8.
Internet Download Manager (IDM) 6.30 Build 7
avatararrow
X-Ray70 | 2018.03.30 21:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z dzisiejszą datą ukazała się kolejna wersja oznaczona jako 6.30 build 8.
Internet Download Manager (IDM) 6.30 Build 7
avatararrow
~FRED | 2017.05.13 02:00
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie ma lepszego Managera który integruje się z nowymi przeglądarkami i jest ciągle rozwijany.

Internet Download Manager (IDM) 6.28 Build 9
avatararrow
~Bozo | 2016.06.19 23:34
20 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy akcelerator pobierania. Przechwytuje niemal wszystko. A jak komuś nie działa prawidłowo to oznacza, że ma crack-a albo nie umie ustawić odpowiednio programu. Ja mam Go od 3 lat i nie żałuję. Polecam Wszystkim. Raz płacisz a licencja dożywotnia.
Internet Download Manager (IDM) 6.25 Build 21
avatararrow
X-Ray70 | 2016.05.25 20:31
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dostępna jest kolejna wersja oznaczona jako 6.25 build 20. Zachęcam do ostrożnej aktualizacji.
Internet Download Manager (IDM) 6.25 Build 19
avatararrow
X-Ray70 | 2016.05.10 21:25
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ągaryjczyk: Spróbuj tego ustawienia:
Konfiguracja->Połączenia->Domyślna maks. ilość połączeń->1. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie blokują ściąganie akceleratorami:-(
Internet Download Manager (IDM) 6.25 Build 17
avatararrow
Agaryjczyk | 2016.03.27 22:56
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
podczas ściągania IDM filmów pod koniec ściąganie z prędkością 0
a następnie komunikat: Nieudana próba wznowienia pobierania pliku:
.... Mozliwe , że adres pliku zmienił się, jest nieprawidłowy lub twoja sesja wyasła

i tak z każdym plikiem miał ktoś podobny problem

Internet Download Manager (IDM) 6.25 Build 14
avatararrow
X-Ray70 | 2015.12.29 18:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Od wczoraj dostępna jest aktualizacja do wersji 6.25 build 10.
Internet Download Manager (IDM) 6.25 Build 9
avatararrow
X-Ray70 | 2015.07.15 21:40
14 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie

~wejko - Podczas instalacji IDM moduł integracyjny instaluje się sam i nigdy z tym nie miałem najmniejszego problemu. Inni jak widać chyba też, bo nikt jak do tej pory o tym nie pisał. Rzeczywiście może pojawić się ten problem gdy używamy chroma lub mu podobnych (używam naprzemiennie Firefoxa i SRWare Irona). Rozwiązanie tego drobnego problemu można bez większego trudu znaleźć w sieci. Nie wiem skąd u Ciebie ten problem ale nie wszczynaj fałszywych alarmów.
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 16
avatararrow
~wejko | 2015.07.10 21:01
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jeśli mamy Firefoxa,to do pobierania plików za pomocą IDM,trzeba pobrać dodatek IDM CC ze str:http://www.internetdownloadmanager.com/support/firefox8_integration.html i zainstalować go jako rozszerzenie do Firefoxa.

Podobnie jest z innymi przeglądarkami.

Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 15
avatararrow
X-Ray70 | 2015.07.10 16:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
~Artur Co prawda nie używam Opery, więc wypowiadał się nie będę ale używam Firefoxa i nie blokuje on (wersja 39.0) najnowszej wersji IDM 6.23 build 15.
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 15
avatararrow
~Artur | 2015.07.08 01:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No niestety Juz nie jest taki super bo mozilla,opera go blokuje
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 12
avatararrow
~padgoj | 2015.06.21 22:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
witam, od zawsze używałem " IDMANA" ale na dzień dzisiejszy stwierdzam że idman ma mało rozbudowane funkcje jeśli chodzi o ścieżki pobierania do ściągania z serwisów hostingowych na pobieranie free tj.: catshare, uploaded, rapidu itd polecam "Get Right" jest dobra funkcja w której można połączyć transfer z 3 hostingów we wspólny i pobieranie leci szybciej ( oczywiście plik na każdym serwerze musi być taki sam aby to zrobić )
:)

Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 12
avatararrow
lukasz12012 | 2015.06.06 08:51
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
na dzień dzisiejszy rzeczywiście jest najlepszy ale konkurencja nie spi mysle ze Ninja Downloader mu ostro depcze po pietach tylko musza dopracowac grabbera bo jest za malo agresywny czasem zamuli i nie chwyta co trzeba
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 12
avatararrow
~haha | 2015.04.21 20:09
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
dzięki za ten programik :) programosy the best :D
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 11
avatararrow
~sen | 2015.03.12 14:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nowy build 6.
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 5
avatararrow
~sen | 2015.03.11 00:31
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Numer 1 na dzień dzisiejszy...lepszego nie ma, a testowałem wiele.
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 5
avatararrow
Marcin7dudka | 2015.02.27 01:57
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
(IDM) to chyba najlepszy na świecie program do pobierania plików z neta. W każdym bądź razie nie spotkałem lepszego.
Internet Download Manager (IDM) 6.23 Build 2
avatararrow
~pj.seniorek | 2015.02.06 19:19
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To jedyny zasysacz, który nigdy mnie nie zawiódł. Gdyby można było ocenić na 6! Zdecydowanie polecam, oczywiście wersję zarejestrowaną !
Internet Download Manager (IDM) 6.22
avatararrow
~akiz | 2014.11.25 13:22
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam serdecznie
Super program, szybko ściąga muzykę i filmy
Jak masz konto na chomikuj to za free ściągniesz muzę

Pozdrawiam
Internet Download Manager (IDM) 6.21 Build 15
avatararrow
~zibi1264 | 2014.10.24 22:29
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
A jeszcze jedno to nieprawda ze musi się rejstrować ten program.Ja mam go parę lat i jadę na darmowych chodz teraz znowu pisze ze zostało mi 3 dni do ściagania ale mam jóż przygotowany następny program /ten sam/który wgram i będę jechał dalej
Internet Download Manager (IDM) 6.21 Build 14
avatararrow
~zibi1264 | 2014.10.24 22:25
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ja mam ten program od paru lat i to za darmo.Tylko muszę wgrywać nowe wersję co jakiś czas.Ile ja jóż piosenek sciągnąłem ufff oraz filmików..Pozdrawiam
Internet Download Manager (IDM) 6.21 Build 14
avatararrow
~amigo | 2014.08.21 11:19
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
IDM pobiera pliki wideo z YouTube.Wchodzimy w:Opcje-Ogólne-Edytuj (Dostosuj funkcje IDM w menu kontekstowym przeglądarek) i zaznaczamy w oknie "Ściągnij wideo przez IDM".Kończymy przez - OK- OK.
Internet Download Manager (IDM) 6.21 Build 5
avatararrow
X-Ray70 | 2014.08.20 21:55
12 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dostępna jest nowsza wersja
Internet Download Manager (IDM) 6.21 Build 5.
Internet Download Manager (IDM) 6.21 Build 3
avatararrow
~jaco | 2013.11.05 06:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na youtube mam tylko opcję ściągnij plik audio nie pobiera wideo nie mam takiej opcji
Internet Download Manager (IDM) 6.18 Build 5
avatararrow
~xray | 2013.09.13 14:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pojawiła się kolejna wersja 6.17build9.
Internet Download Manager (IDM) 6.17 build 8
avatararrow
~X-Ray | 2013.07.26 21:32
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dostępna jest kolejna wersja 6.17 build 6. Zapraszam do pobrań i aktualizacji:)
Internet Download Manager (IDM) 6.17 build 5
avatararrow
~jaro | 2013.06.03 14:56
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
witam jak moge idm zarejestrowac prosze o info
Internet Download Manager (IDM) 6.15 build 15
avatararrow
~lereman | 2013.05.07 17:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Download Internet Download Manager with crack
Internet Download Manager (IDM) 6.15 build 11
avatararrow
~erwin | 2013.04.16 23:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam 6 MB/s internet . Internet Download Manager pokazuje pobieranie ponad 7 MB/s ale cFosSpeed nie pokazuje taką prędkość czyli (IDM) naciąga prędkość i jeszcze nie mogę oglądać nie które filmiki bo (IDM) blokuje i chce je za każdym razem ściągać .Ogólnie nie jest zły.
Internet Download Manager (IDM) 6.15 build 8