w
googluj

Grammarly for Chrome 14.1174.0


Grammarly for Chrome – rozszerzenie do tytułowej przeglądarki internetowej, sprawdzające na bieżąco pisownię i gramatykę we wprowadzanych tekstach, np. postach w portalach społecznościowych, wiadomościach czatu, forach itp. Jest to rozwiązanie dedykowane do języka angielskiego. Wykrywa wiele rodzajów błędów, choć możliwości zostały sztucznie ograniczone, aby zaoferować również rozszerzoną, płatną wersję dodatku, która udostępnia wszystkie możliwości.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Po instalacji, która nie wymaga restartowania przeglądarki, rozszerzenie jest praktycznie od razu gotowe do pracy. Wystarczy zacząć wpisywać tekst w dowolny formularz lub inne przeznaczone do tego miejsce w Sieci, aby algorytm na bieżąco analizował błędy i informował o nich użytkownika. Można również wyświetlić dużo większe okno edycji, a następnie w nim wprowadzać tekst – zmiany zostaną automatycznie przeniesione do właściwego formularza, kiedy edycja zostanie już zakończona. Warto zwrócić uwagę, iż wszystkie poprawki są na bieżąco nie tylko „podkreślane”, ale również wypisywane „na boku” wraz z propozycjami poprawek. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na bieżąco zorientować się jakiego typu błąd wykryły algorytmy – być może jakieś słowo jest po prostu wyrazem obcym dla słownika, a w rzeczywistości napisaliśmy je poprawnie?

Ewentualnym mankamentem aplikacji może być jej stabilność pracy. O ile edytując teksty bezpośrednio w formularzach, działanie jest natychmiastowe, o tyle pisząc w większym oknie edycji oferowanym przez aplikacje, zdarzają się pewne opóźnienia w bieżącym sprawdzaniu błędów. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale zauważalne, szczególnie jeśli potrafimy szybko pisać na klawiaturze.

Wymagania!
Aby skorzystać z dodatku, niezbędne jest stworzenie darmowego konta użytkownika.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Grammarly for ChromeGrammarly for Chrome 14.1174.0
Wersja stabilna
37.31 MB | 2024-05-22

Ilość pobrań: 307 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Grammarly for Chrome