w
googluj

Strict Pop-up Blocker 0.3


Strict Pop-up Blocker to miniaturowe rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox, które pozwala na wyłączenie wszystkich wyskakujących okienek na stronach internetowych, które odwiedzamy. Jest skuteczne zarówno dla reklam, jak i innych komunikatów (choćby powiadomieniu o wykorzystaniu plików cookies), o ile zostały zrealizowane w formie wyskakującego okna. Obsługa dodatku jest tak prosta, jak to tylko możliwe: po instalacji w oknie przeglądarki pojawia się dodatkowy przycisk, po naciśnięciu którego zablokujemy wyświetlanie okien pop-up na stronie, zaś po kolejnym naciśnięciu dezaktywujemy tę opcję.

Nie znajdziemy tu żadnych dodatkowych opcji przy preferencji, jednak co istotne, program jest po prostu skuteczny, więc może okazać się jednym z lepszych rozwiązań tego typu, w szczególności dla osób, które nie przywiązują wagi do konfiguracji narzędzi, z których korzystają, a chcą po prostu niewielkim nakładem pracy skorzystać ze skutecznego dodatku do przeglądarki. W tym przypadku zdecydowanie mamy do czynienia z tego typu propozycją.

Korzystając na co dzień z programu warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż na stronach internetowych w formie wyskakujących okien, często prezentowana jest także przydatna, a czasem nawet niezbędna treść do skutecznego obsługiwania strony (nie zaś tylko natarczywe reklamy). Dobrze zatem o tym pamiętać i w przypadku kłopotów z codzienną obsługą witryn, dezaktywować program przyciskiem, by sprawdzić, czy któreś z przydatnych wyskakujących okienek nie zostało przypadkiem zablokowane i uniemożliwiło nam skuteczne skorzystanie ze strony.

Niestety z uwagi na wspominany już brak jakichkolwiek ustawień w opisywanym dodatku, nawet po wykryciu takiej sytuacji nie będziemy w stanie dodać wybranej witryny internetowej do listy wyjątków – na przyszłość konieczne będzie ponownie samodzielne kontrolowanie tego typu sytuacji, chyba, ze producent programu zmieni jego funkcjonalność w przyszłości (w momencie powstawania niniejszego opisu, mamy bowiem dostęp do dosyć wczesnej rewizji projektu, który zapewne będzie jeszcze rozwijany).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Strict Pop-up BlockerStrict Pop-up Blocker 0.3
Wersja stabilna
0.01 MB | 2017-09-17

Ilość pobrań: 152 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Strict Pop-up Blocker