w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 92
Wszystkich postów: 904416
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6611 dni

RGBlind for Chrome 1.0.3


RGBlind for Chrome to rozszerzenie do tytułowej przeglądarki, które pozwala symulować kolorystykę odwiedzanych stron internetowych zgodnie z tym, jak widziałyby je osoby z wadami wzroku: protanopią i deuteranopią. Pozwala tym samym ułatwić pracę administratorom stron internetowych i projektantom, którzy mogą łatwiej analizować tworzone przez siebie strony i dostosowywać ich kolorystykę również do osób z wadami wzroku. Dzięki temu ich treść pozostanie czytelna, niezależnie od tego jaka osoba będzie przeglądać witrynę.

Działanie aplikacji jest bardzo proste. Rozszerzenie instalowane jest w przeglądarce i analogicznie do innych dodatków tego rodzaju, jego opcje dostępne są po kliknięciu ikony na pasku przeglądarki. Mamy z tego poziomu możliwość wybrania jednej z dwóch wymienionych wyżej chorób, których wpływ na widzenie ludzkiego oka można symulować. Program analizuje użyte na stronie kolory i odpowiednio zamienia ich wartości, na przykład w plikach CSS, aby zasymulować użytkownikowi to, co widzą osoby z chorobami oczu. Efekt widoczny jest na bieżąco, więc po aktywowaniu danej wady wzroku, nadal można swobodnie przeglądać Internet, tyle, że w odpowiednio zmodyfikowanej kolorystyce.

Naturalnie, kiedy testy zostaną zakończone, kolorystykę można przywrócić do pierwotnej: ustawienia normalne to jedna z trzech (obok protanopii oraz deuteranopii) opcji dostępnych w tej niewielkiej aplikacji w przeglądarce. Warto dodać, że działanie algorytmów w dodatku jest niemal natychmiastowe i wykorzystanie tego rozszerzenia z pewnością nie będzie kłopotem nawet dla starszych komputerów o niewielkiej wydajności.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
RGBlind for ChromeRGBlind for Chrome 1.0.3
Wersja stabilna
0.07 MB | 2017-03-11

Ilość pobrań: 26 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
RGBlind for Chrome