w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 478
Wszystkich postów: 939017
Wszystkich tematów: 138910

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

ColorBlind Click for Chrome 2.2


ColorBlind Click for Chrome to niewielkie rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, którego zadaniem jest wyświetlanie informacji o odczytanym kolorze w formie tekstowej, aby pomóc osobom z wadami wzroku odpowiednio odczytywać kolory, na jakie napotykają w Internecie. Oczywiście aplikacja ma za zadanie wspomagać takie przypadku jedynie w wybranych sytuacjach. Wystarczy tu najechać kursorem na dowolny fragmentu wyświetlanej strony (z dokładnością do pojedynczego piksela), aby uzyskać tekstową informację o tym, jaki kolor jest wyświetlany. Komunikaty są pokazywane w języku angielskim.

Korzystanie natomiast zrealizowano w bardzo prosty sposób. Aplikacja w zasadzie nie robi nic ponadto, co sugeruje jej nazwa, przez co opanowanie interfejsu zajmuje dosłownie sekundy. Po zainstalowaniu, o swojej obecności dodatek informuje ikonką widoczną na pasku przeglądarki. Od tego momentu, przeglądając dowolne witryny internetowe, wystarczy raz przycisnąć na owej ikonie, aby aktywować tryb wskaźnika. Kursor myszy zamieniony zostanie na niewielkie „szkło powiększające” wraz ze wskaźnikiem, którymi należy najechać na interesującą nas barwę, a następnie przycisnąć lewy przycisk myszy. Dane o kolorze zostaną odczytane, a następnie wyświetli się niewielka tabliczka z informacjami.

Jej zawartość to w pierwszej kolejności tekstowa informacja o kolorze, na jakim kliknęliśmy, np. „Similar color found: Forest Green. Color matching 92%”. Wartość procentowa oznacza jak bardzo dana barwa podobna jest do referencyjnej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
ColorBlind Click for ChromeColorBlind Click for Chrome 2.2
Wersja stabilna
0.15 MB | 2022-08-23

Ilość pobrań: 92 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
ColorBlind Click for Chrome