w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 453
Wszystkich postów: 938184
Wszystkich tematów: 138564

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

Random User-Agent for Chrome 4.1.0


Random User-Agent for Chrome to rozszerzenie do tytułowej przeglądarki Google Chrome, które przyczynia się do zwiększenia anonimowości w Sieci. Jego zadaniem jest losowe zmienianie zawartości tzw. „user-agenta”, a więc informacji o użytkowniku, nazwie i wersji przeglądarki, nazwie systemu operacyjnego oraz informacji o zainstalowanych dodatkach, które to wszystkie są sczytywane przez strony internetowe, które są odwiedzane i stanowią swego rodzaju identyfikator w Sieci.

Dzięki temu, mimo długiego czasu korzystania z tych samych witryn, przy kolejnych wizytach nie będziemy wiązani z tym samym użytkownikiem, ponieważ za każdym razem odczytywane będą inne (losowe) wartości, które mają nas identyfikować. Podczas działania, dostępne dla użytkownika podręczne opcje są podobne do tych, które najczęściej znajdujemy w dodatkach blokujących reklamy: klikając w ikonę rozszerzenia obok paska adresu, mamy możliwość dezaktywowania jego funkcjonalności dla konkretnych witryn. Można również dostać się do ustawień zaawansowanych, a w nich odkryć sporo dodatków.

Między innymi mamy tu możliwość zaznaczenia, pomiędzy jakimi przeglądarkami i systemami aplikacja ma się przełączać (co ciekawe, domyślnie zaznaczony jest tylko ułamek z nich, więc aby uzyskać największy stopień anonimowości, warto te ustawienia już na początku zmienić). Ustawienia pozwalają także zdefiniować inne parametry, w tym czas (w minutach), co jaki mają być zmieniane wartości „user-agenta”. Warto dodać, iż w praktyce program praktycznie nie wpływa na szybkość przeglądania Internetu, można więc korzystać z niego bez uszczerbku dla wygody przeglądania zasobów Sieci.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Random User-Agent for ChromeRandom User-Agent for Chrome 4.1.0
Wersja stabilna
0.16 MB | 2024-05-27

Ilość pobrań: 236 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (1)
Random User-Agent for Chrome
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2019.04.08 18:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak ktoś chce po sieci przyszpanować, że pisze coś z Maca... byle nie sprzedawca w Microsofcie ;)
Random User-Agent for Chrome 2.2.10