w
googluj

Loom – Video Recorder for Chrome 5.5.59


Loom – Video Recorder for Chrome to rozszerzenie do tytułowej przeglądarki, pozwalające nagrywać filmy z tego, co widoczne jest na ekranie komputera podczas korzystania z przeglądarki. Program jest dość rozbudowany i poza samym widokiem okna pozwala również manipulować wejściami audio oraz dogrywać widok z kamery internetowej. Użytkownik może samodzielnie wybrać, czy rejestrowany ma być cały ekran, czy może tylko wybrana karta przeglądarki. Dogrywany obraz z kamery jest estetycznie umieszczany na całym nagraniu, przez co stworzone w ten sposób filmy mogą nadawać się do wykorzystania jako szkolenia lub innego rodzaju kursy czy instruktaże.

Obsługa jest przy tym intuicyjna, jednak należy odnotować, że program nie zawsze reaguje natychmiastowo na polecenia użytkownika. Opóźnienia zdarzają się rzadko i są to ułamki sekund, jednak składają się na ogólne wrażenie kiepskiej momentami responsywności. Aby zagrać nowy film, wystarczy kliknąć w ikonę aplikacji, która jak zwykle znajduje się obok paska adresu w samej przeglądarce. Na ekranie pokaże się nowe okienko, w którym konieczne będzie wybranie sposobu nagrywania, jaki nas interesuje (mowa tu o wspominanych już trybach nagrywania okna, kamery lub jedynie wybranej karty). Konfigurację można na tym zakończyć, ale istnieje także opcja skorzystania z ustawień zaawansowanych. W nich znajdziemy kilka funkcji związanych z nagrywaniem kamery, w tym opcję stworzenia obrazu lustrzanego.

Program można łatwo zintegrować z częścią najpopularniejszych aplikacji internetowych, by bezpośrednio w nich publikować nagrane filmy. Są to między innymi Gmail, GitHub, Trello, Asana, Dokumenty Google, Dropbox, Gitlab i inne.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Loom – Video Recorder for ChromeLoom – Video Recorder for Chrome 5.5.59
Wersja stabilna
14.4 MB | 2024-05-24

Ilość pobrań: 689 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
Loom – Video Recorder for Chrome