w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 154
Wszystkich postów: 907747
Wszystkich tematów: 128737

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7425 dni

O&O ShutUp10 1.9.1435.396


O&O ShutUp10 to kolejny program optymalizacyjny dla Windowsa 10, dzięki któremu w kilku prostych krokach dezaktywujemy w systemie usługi i funkcje, które mogą naruszać prywatność użytkownika. Mowa tu przede wszystkim o zbieraniu danych statystycznych ze sposobu wykorzystania komputera, co producentowi może w przyszłości pomóc w unowocześnianiu kolejnych edycji systemu. Teoretycznie dane te powinny zostać anonimowe, jednak jeśli mimo to obawiamy się ingerencji w naszą prywatność, dzięki programowi takiemu jak ten, mamy opcję całkowitego wyłączenia wspomnianych usług.

Dostępne w aplikacji funkcje dezaktywacji podzielono według kategorii, których dotyczą. Są to w kolejności na liście: funkcje związane z bezpieczeństwem, prywatnością, lokalizacją, zachowaniem użytkownika, Windows Update i dodatkami. Choć nazwy niektórych z nich mogą być (w szczególności dla mniej zaawansowanych użytkowników) nieco niezrozumiałe, obsługa nie powinna stanowić kłopotu, ponieważ do każdej opcji można uzyskać tekstowe wytłumaczenie. Niestety jest jedynie anglojęzyczne, ale krótko i zwięźle, najczęściej w kilku zdaniach, opisuje działanie wybranego elementu, co pozwoli zorientować się w ewentualnych konsekwencjach po jego wyłączeniu.

Bardzo wygodne mogą okazać się opcje dostępne pod przyciskiem akcji w górnej części interfejsu. Będziemy stąd mogli automatycznie włączyć, bądź wyłączyć bezpieczne ustawienia dla wszystkich opcji (by uniknąć mozolnego wybierania ich ręcznie), a także utworzyć punktu przywracania systemu (co warto zrobić przed skorzystaniem z dalszych opcji programu) oraz przywrócić ustawienia do standardowych (to szczególnie warta uwagi opcja, która nie zawsze pojawia się w konkurencyjnych programach tego typu, których wraz z premierą Windowsa 10 powstało całkiem sporo).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (20 głosów)

Strefa Download programu
O&O ShutUp10O&O ShutUp10 1.9.1435.396
Wersja stabilna
1.82 MB | 2023-03-27

Ilość pobrań: 5389 | W tym miesiącu: 26 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (1)
O&O ShutUp10
avatararrow
~prezes | 2016.02.22 10:56
18 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jedyna strona na której można pobrać plik bez asystenta pobierania.THX
O&O ShutUp10 1.3.1354.1