w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 487
Wszystkich postów: 946110
Wszystkich tematów: 141143

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Samsung Magician 8.1.0.800


Samsung Magician to oficjalne oprogramowanie firmy Samsung wydane z myślą o użytkownikach dysków półprzewodnikowych SSD serii 470, 830 oraz 840. Pozwala kontrolować ich parametry, a także badać wydajność i zarządzać efektywnością pracy, poprzez programowe zwiększanie wydajności oraz aktualizację sterowników układowych (firmware). Jest to program bardzo prosty w obsłudze, a dzięki przyjaznemu, nowoczesnemu interfejsowi i nieskomplikowanym komendom, zyska sobie zwolenników również wśród początkujących użytkowników, którzy mogliby obawiać się tego typu konfiguracji dysków w swoim komputerze.

Wykorzystanie programu może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia wydajności komputera, dzięki usprawnieniu pracy dysków SSD. Na przypadłości związane z wydajnością zdarza się cierpieć przede wszystkim egzemplarzom z serii 840, jednak program ma zastosowanie również do innych modelu Samsunga. Czas optymalizacji dysków oraz aktualizacji ich oprogramowania jest zależny przede wszystkim od pojemności modelu, którym dysponujemy, ale także aktualnego wykorzystania miejsca na partycjach oraz specyfiki konkretnego urządzenia. Ponieważ aktualizacja firmware zmienia parametry pracy dysku oraz jego sposób komunikacji z komputerem, proces ten będzie wymagał ponownego uruchomienia komputera, dzięki czemu komunikacja zostanie poprawnie nawiązana ponownie.

Choć wszystkie elementy programu zostały czytelnie opisane bezpośrednio w nim, na stronie internetowej (oraz w zakładce Help w aplikacji) producent udostępnia krótką instrukcję użycia, mogącą przydać się bardziej dociekliwym użytkownikom. W drugim udostępnionym dokumencie wyjaśnione zostały zasady uzyskania dostępu do kodu programu (aplikacja rozwijana jest w ramach licencji o otwartym kodzie).

Uwaga!
Program dedykowany jest dyskom półprzewodnikowym (SSD) Samsunga, jednak niektóre z dostępnych funkcji (podsumowanie danych o dyskach, odczyt informacji S.M.A.R.T. oraz test wydajności) można wykonać na dowolnym dysku innej firmy, również magnetycznym (HDD).

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (11 głosów)

Strefa Download programu
Samsung MagicianSamsung Magician 8.1.0.800
Wersja stabilna
307 MB | 2024-03-25

Ilość pobrań: 3780 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Samsung Magician