w
googluj
pl

Double Commander Portable 0.9.6 Beta


Double Commander Portable to przenośne wydanie opensource’owego menadżera plików Double Commander. Program oferuje szeroki zestaw funkcji, które pozwalają na wygodne zarządzanie plikami, katalogami czy woluminami dostępnymi na lokalnych i sieciowych nośnikach danych (także serwery FTP). Double Commander obsługuje wtyczki Total Commandera (WCX, WDX i WLX).

W programie skorzystamy z dwupanelowego eksploratora plików. Każdy z paneli wyświetla zawartość wybranej lokacji, ponadto można otwierać w nich kolejne karty z interesującymi nas miejscami. Dostępny jest układ pionowy lub poziomy paneli. Nie zabrakło oczywiście różnych trybów widoku danych (krótki, widok kolumn ze szczegółami, miniatury, widok płaski plików) oraz szeregu funkcji odpowiedzialnych za zarządzanie kartami, nawigowanie, zaznaczanie oraz sortowanie plików i katalogów, a także wykonywanie na nich bardziej lub mniej podstawowych operacji. Warto wspomnieć o „gorących listach” folderów oraz szybkim dostępie do istotnych lokacji użytkownika czy katalogów systemowych.

Menadżer został zaopatrzony w zintegrowany podgląd zawartości plików, wyświetlający dane w formacie tekstowym, binarnym oraz heksadecymalnym. Dodatkowo dostępna jest karta z szybkim podglądem zawartości tekstowej lub graficznej pliku. Program posiada także edytor tekstowy, oferujący kolorowanie składni dla różnych języków programowania, numerację linii oraz wybór kodowania znaków (pełne wsparcie dla Unicode). Na uwagę zasługują następujące narzędzia: zaawansowane wyszukiwanie i zamienianie ciągów znaków w nazwach czy rozszerzeniach (także zamiana wielokrotna), obliczanie miejsca zajmowanego przez dane, modyfikacja ustawień skojarzeń plików, dołączanie komentarzy do plików i katalogów, porównywanie zawartości plików, synchronizowanie folderów, dzielenie i scalanie plików, obliczanie i weryfikowanie sum kontrolnych, wykorzystanie programów zewnętrznych do różnych operacji. Double Commander obsługuje archiwa ZIP, TAR, BZ2, TBZ, GZ, TGZ, LZMA, TLZ, XZ, RPM, CPIO, DEB, RAR. Pozwala na wygodne tworzenie, testowanie i rozpakowywanie archiwów oraz eksplorowanie i modyfikowanie ich zawartości.

Program wspiera Wirtualny system plików, korzysta z tej funkcji podczas połączeń z innymi komputerami w sieci lokalnej czy z serwerami FTP. Pasek narzędziowy oferuje szybki dostęp do wiersza poleceń, w którym można wprowadzać komendy Double Commander. Warto wspomnieć, że menadżer posiada bogaty zestaw konfigurowalnych skrótów klawiaturowych. Wszystkie operacje w Double Commander są wykonywane w tle, użytkownik jest w stanie kontrolować przebieg zadań w ich dedykowanej liście. Program może działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego, nie zasłaniając tym samym okien innych aplikacji. W chwili tworzenia opisu Double Commander jest dostępny w wersjach dla systemów Windows, Linuks, Mac OS X oraz FreeBSD.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może działać z zachowaniem tej samej konfiguracji na różnych PC, np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Double Commander Portable jest przyjemny dla oka i wysoce konfigurowalny. Można dostosować wygląd, widoczność i zawartość pasków narzędziowych czy list nawigacyjnych, wybrać opcję czcionki interfejsu itd. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawy obsługi programu, ale bardziej zaawansowane funkcje są przeznaczone dla osób posiadających szerszą wiedzę informatyczną. W pliku pomocy (lokalna strona WWW) udostępniono zestaw anglojęzycznych instrukcji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (9 głosów)

Strefa Download programu
Double Commander PortableDouble Commander Portable 0.9.6 Beta
Wersja rozwojowa 32-bitowa
10.36 MB | 2019-09-01
Double Commander Portable 0.9.6 Beta
Wersja rozwojowa 64-bitowa
11.1 MB | 2019-09-01
przejdź Wersja instalacyjna Double Commander

Ilość pobrań: 821 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Double Commander Portable