w
googluj

Sticky Password 8.8.6.1817


Sticky Password to menadżer danych uwierzytelniających (haseł i loginów) oraz informacji osobistych lub firmowych, podawanych w różnego rodzaju formularzach. Narzędzie gromadzi hasła i nazwy użytkowników zarówno dla witryn internetowych jak i zainstalowanych aplikacji, następnie automatycznie uzupełnia pola uwierzytelniające i loguje nas w wybranej witrynie albo określonym programie. Możliwe jest również stworzenie i wykorzystanie tzw. tożsamości, czyli zbioru danych osobistych (również dane kart kredytowych) lub firmowych, które zostaną samoczynnie wklejone w odpowiedni formularz, umieszczony np. w witrynie portalu społecznościowego, sklepu internetowego, banku czy na jakiejkolwiek innej stronie, wymagającej tego typu informacji. Program współpracuje z przeglądarkami Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Flock, SeaMonkey, Yandex, a także z różnymi aplikacjami, m.in. z Mozillą Thunderbird, Microsoft Outlook, Skype, iTunes. Dla każdej z wspieranych przeglądarek instalowane jest rozszerzenie Sticky Password, pozwalające w łatwy sposób przechodzić do często odwiedzanych przez nas witryn, które wymagają uwierzytelnienia, automatycznie logować się w nich, a także korzystać z pozostałych funkcji programu. Nazwy kont, hasła oraz pozostałe dane przechowywane są lokalnie bądź też umieszczane w chmurze projektu, narzędzie może synchronizować się z chmurą przy pomocy dowolnego komputera lub urządzeń mobilnych, jeżeli tylko zalogujemy się na swoim koncie Sticky Password.

Program importuje do swojej bazy danych loginy i hasła zapisane w wymienionych wcześniej przeglądarkach (oraz Thunderbirdzie), wobec czego użytkownik nie musi od podstaw tworzyć listy kont i wpisywać właściwych dla nich haseł. Dostępne są również funkcje importu danych z pliku wyeksportowanego za pomocą Sticky Password, a także z programów RoboForm, KeePass oraz Last Pass. Narzędzie pozwoli na eksport wszystkich zgromadzonych w nim danych lub tylko wybranych informacji, mogą one zostać zapisane w szyfrowanej bazie Sticky Password (w wersji 6 lub 7), a także w niechronionych plikach XML, HTML oraz TXT. Program posiada wbudowany generator haseł, pozwalający na stworzenie silnych kombinacji z dużej liczby znaków, przy uwzględnieniu wielkich i małych liter, liczb oraz znaków typograficznych. W aplikacji skorzystamy również z opcji tworzenia zabezpieczonych notatek, w których można umieścić dowolne informacje, także według różnych szablonów (karty kredytowe, licencje, karty ID itd.) Szybki dostęp do notatek (tzw. Memos), uzyskamy za pomocą ikonki narzędzia, obecnej w obszarze powiadomień Windows. Sticky Password oferuje również specjalne zakładki, pozwalające na łatwe przechodzenie do interesujących nas witryn za pomocą okna aplikacji albo rozszerzenia przeglądarki. Oprócz tego, narzędzie automatycznie zapamiętuje najczęściej odwiedzanie przez nas strony wymagające uwierzytelnienia i dodaje je do menu Ulubionych.

Program pozwala na odpowiednie grupowanie danych, np. pod kątem tematyki witryn lub przeznaczenia programów. W każdej chwili można zarządzać wszystkimi informacjami, segregować, tworzyć lub edytować konta, hasła, tożsamości, notatki, zakładki, jak również grupy danych. Dostępne są opcje ignorowania wybranych witryn i aplikacji - nazwy kont, hasła oraz inne dane związane z takimi stronami lub programami nie zostają wówczas zapisane. Opcja Quick Launch pozwoli na szybkie wyszukanie interesującej nas strony w bazie danych aplikacji, po czym umożliwi przejście na tę witrynę wraz z automatycznym zalogowaniem się. Możliwe jest przygotowanie programu do działania w wersji portable, potrzebne pliki aplikacji oraz baza danych mogą zostać zapisane na nośniku wymiennym, np. kluczu USB.

Jeżeli chodzi o poziom bezpieczeństwa, Sticky Password przyznaje dostęp do danych tylko po podaniu hasła głównego, baza programu jest szyfrowana algorytmem AES, narzędzie nie pozwala również na przechwycenie haseł przez keyloggery, ponieważ automatycznie uzupełnia pola uwierzytelniające, bez konieczności posługiwania się klawiaturą. W razie potrzeby, możliwe jest również używanie klawiatury wirtualnej. Aplikacja ocenia poziom siły haseł, zaś w sytuacji, gdy okazują się one zbyt słabe, informuje nas o tym fakcie poprzez dobrze widoczne ostrzeżenia.

Szata graficzna programu została wykonana z dużym wyczuciem estetyki, interfejs jest intuicyjny i wygląda nowocześnie. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć kłopotów z obsługą narzędzia, jednak w wypadku trudności w konfiguracji, mogą skorzystać z samouczka wbudowanego w aplikację, a także z działu wsparcia, który jest dostępny na stronie producenta.

Uwaga!
Synchronizacja danych z chmurą wymaga połączenia z internetem.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 30 dni, po upłynięciu tego czasu, program funkcjonuje w ograniczonej formie - dostępnych jest maksymalnie 15 kont z hasłami, nie działa synchronizacja z chmurą. Pełną wersję aplikacji można nabyć na stronie producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (16 głosów)

Strefa Download programu
Sticky PasswordSticky Password 8.8.6.1817
Wersja stabilna
34.3 MB | 2024-06-05
przejdź Sticky Password dla Android

Ilość pobrań: 9204 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Sticky Password