w
googluj

Weeny Free Password Manager 1.2


Free Password Manager to aplikacja, dzięki której będziemy mogli zarządzać hasłami dowolnego typu oraz przeznaczenia, których pamiętanie w dzisiejszych czasach wymagane jest od nas na każdym kroku (poczta internetowa, fora, prywatne aplikacje, konta użytkowników usług internetowych). Dodatkową funkcją programu jest wbudowany generator nowych haseł, w którym mamy możliwość tworzenia wskazanej ilości nowych haseł zgodnie z ustawionymi wytycznymi.

Obsługa programu jest bardzo prosta i nieco zbliżona do prostego zarządzania na przykład książką telefoniczną. Interfejs został podzielony na dwie główne części; lewa strona przedstawia wygodny podział na kategorie, a prawa prezentuje zawartość wybranego rekordu z bazy, którą stworzyliśmy. Aby dodać do niej nowy wpis, wystarczy skorzystać z kreatora, w którym uzupełnimy niezbędne informacje (nazwę, treść hasła, adres strony internetowej, której dotyczy oraz dodatkowe notatki).

Równie wygodny jest wspomniany generator nowych haseł. Mamy w nim możliwość wprowadzenia kilku opcji, dzięki czemu stworzone ciągi znaków sprostają wymaganiom, które nakłada na nas na przykład właściciel usługi, w której chcemy się zarejestrować. Znajdziemy wśród nich uwzględnianie małych oraz dużych liter i cyfr, a także znaków specjalnych. Przed rozpoczęciem procesu losowego tworzenia haseł należy jeszcze podać jego długość oraz ilość propozycji, którą program ma stworzyć. Samo generowanie haseł jest praktycznie natychmiastowe.

Uwaga!
Dostęp do aplikacji zabezpieczony jest hasłem. Przy pierwszym uruchomieniu nie jest ono ustawione (należy pozostawić puste pole i przejść do kolejnego kroku), ale docelowo warto zmienić je na własną kombinację znaków, by niepowołane osoby nie miały dostępu do programu.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Weeny Free Password ManagerWeeny Free Password Manager 1.2
Wersja stabilna
0.8 MB | 2014-07-02

Ilość pobrań: 320 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Weeny Free Password Manager