w
googluj

Encryptr 2.0.0


Encryptr to bardzo prosty w obsłudze menadżer haseł i loginów, notatek oraz danych kart kredytowych/debetowych. Jest niewielką aplikacją, która jest trafną odpowiedzią na konkurencyjne aplikacje tego typu, które najczęściej są bardzo rozbudowane i może niekoniecznie trudne w obsłudze, ale na pewno wymagające większej uwagi użytkownika. Tutaj wszystko jest maksymalnie uproszczone, dzięki czemu idealnie wpisze się w potrzeby mało wymagającego użytkownika, który szuka przede wszystkim prostego i skutecznego rozwiązania pomagającego w zapamiętywaniu niezbędnych na co dzień danych związanych z bezpieczeństwem w Internecie oraz podczas realizowania płatności (w praktyce – również elektronicznych).

Prostota funkcjonalności idzie w tym przypadku w parze z prostotą wizualną. Nie jest to wada, ponieważ interfejs wygląda atrakcyjnie (mimo minimalistycznej i stosunkowo ubogiej formy). Aby dodać nowy element do pamięci, należy skorzystać z przycisku „+” w górnej części okienka. Po wybraniu odpowiedniej kategorii nowego elementu bazy, wyświetlony zostanie nowy ekran, gdzie będziemy mieli możliwość uzupełnienia danych. W przypadku karty bankowej będą to oczywiście jej podstawowe dane związane z numerem, kodem bezpieczeństwa oraz datą wygaśnięcia, z kolei w przypadku zapamiętywania internetowych haseł istnieje możliwość podania loginu, samego hasła oraz witryny, której się tyczy.

W każdym z przypadków istnieje możliwość dodania własnej notatki. Kiedy wszystkie dane są już wprowadzone, pozostaje nam już tylko zapisać nowy element w bazie. Zostanie on wówczas dodany do listy wyświetlanych notatek w głównym oknie programu. Stąd mamy dostęp do edycji poszczególnych elementów oraz wyszukiwarki, która umożliwi nam szybsze znalezienie odpowiedniego wpisu w bazie (wygodne, jeśli planujemy zapisać naprawdę wiele haseł, notatek, bądź kart bankowych i ręczne przeszukiwanie listy mogłoby być uciążliwe i nieefektywne).

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
EncryptrEncryptr 2.0.0
Wersja stabilna
28.5 MB | 2017-02-03
przejdź Encryptr dla Android

Ilość pobrań: 256 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Encryptr