w
googluj

Padlockr 1.0 Build 5798


Padlockr – nieduża aplikacja pozwalająca bezpiecznie przechowywać krótkie, ważne dla nas informacje, takie jak loginy, hasła, notatki, numery kart bankowych, inne poufne informacje. W praktyce dowolne dane, ponieważ program opiera się na zapamiętywaniu w formie listy dowolnie stworzonych tekstowych notatek, więc cokolwiek w nich umieścimy, zostanie zapamiętane. Aplikacja nadaje się do podstawowych i prostych zastosowań – jest funkcjonalna, ale nie należy do grupy rozbudowanych menadżerów.

Całość jest chroniona głównym hasłem do samej aplikacji, jak i dodatkowymi hasłami dla poszczególnych wpisów. Ciekawostką jest wbudowany generator haseł pseudolosowych, w którym możemy samemu zdecydować o ich długości oraz rodzajach znaków, które zostaną uwzględnione. Z aplikacji z powodzeniem może korzystać jednocześnie kilka osób, dzięki możliwości tworzenia osobnych notatek dla różnych kont użytkowników.

Obsługa programu jest prosta, choć minimalizm, który towarzyszy interfejsowi, mógłby być mniej agresywny – główne opcje na pasku narzędzi reprezentowane są malutkimi ikonami, których funkcjonalność wyświetlana jest dopiero po najechaniu na nie kursorem myszy. To rozwiązanie, które z pewnością wymaga przyzwyczajenia – przy pierwszym kontakcie z programem, funkcje przypisane do poszczególnych grafik mogą się po prostu mylić, zaś czekanie na wyświetlenie komunikatu z informacją w praktyce jest niewygodne. O ile jednak opanujemy, gdzie trafimy na jaką funkcję, dodawanie nowych notatek czy użytkowników jest kwestią kilku kroków.

Warto dodać, iż główne hasło zabezpieczające program ustawiane jest już przy pierwszym uruchomieniu, czego nie da się pominąć. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której moglibyśmy zapomnieć stworzyć podobnego typu zabezpieczenie ręcznie, jeśli wymagałoby to ręcznego zainicjowania takiej operacji w ustawieniach bezpieczeństwa.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5.2 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PadlockrPadlockr 1.0 Build 5798
Wersja stabilna
3.22 MB | 2016-06-06

Ilość pobrań: 216 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Padlockr