w
googluj

Free Password Strength Meter 1.3


Free Password Strength Meter to bardzo mały program do sprawdzania mocy wprowadzonego hasła. Na bieżąco bada kombinacje znaków, które wprowadza użytkownik i pozwala szybko zdecydować, czy wprowadzona sekwencja jest wystarczająco bezpieczna, by używać jej na przykład na potrzeby logowania w banku, bądź innych ważnych instytucjach. Tworząc nowe hasła do kont użytkowników (co dzisiaj odbywa się niemal na każdym kroku w Internecie), często nie zdajemy sobie sprawy, iż wybieranie tych samych, nieskomplikowanych i łatwych do zapamiętania haseł, zwiększa prawdopodobieństwo ich rozszyfrowania przez osoby chcące uzyskać niepowołany dostęp do naszych prywatnych danych. Opisywana aplikacja powinna pomóc nam odpowiednio dobrać kombinacje znaków, by uniknąć tego typu nieprzyjemnej sytuacji.

Obsługa jest bardzo prosta, podobnie jak sam interfejs, który składa się w zasadzie z jednego okienka. W jedynym dostępnym polu tekstowym wpisujemy hasło, a poniżej (na bieżąco, w trakcie pisania) obliczane są wartości, z których wynika poziom skomplikowania wprowadzonej sekwencji. Z aplikacji dowiemy się między innymi jak długie jest wprowadzone przez nas hasło i ile bitów jest koniecznych do jego reprezentacji w komputerze. Dostępny jest również bardziej przyjazny w pierwszym kontakcie pasek, którego poziom zapełnienia reprezentuje „siłę” hasła. Dodatkowo odznacza się również kolorem, gdzie odcienie zieleni sugerują, iż hasło jest „bezpieczne”, zaś czerwieni – że warto zmienić je na bardziej skomplikowane.

Warto dodać, iż podczas wprowadzania hasła można zaznaczyć symbol oka z prawej strony pola tekstowego, aby widzieć wprowadzane w nim znaki. Pamiętajmy wówczas, że osoby stojące obok nas, kiedy korzystamy z programu, mogą podejrzeć testowane przez nas hasła.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Free Password Strength MeterFree Password Strength Meter 1.3
Wersja stabilna
0.55 MB | 2016-02-23

Ilość pobrań: 215 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Free Password Strength Meter