w
googluj
pl

PWGen 2.9.0


PWGen – instalacyjna edycja rozbudowanego programu do generowania haseł: całkowicie losowych, wykorzystujących konkretne znaki, czy też spełniających zadany wzorzec. Aplikacja nie tylko korzysta z rozbudowanych algorytmów, ale również wprowadza do nich element losowości, bazujący na operacjach wykonywanych przez użytkownika na komputerze (np. szybkość ruchów kursora myszy może mieć wpływ na wynik generowania hasła). Możliwe jest również jednoczesne generowanie praktycznie nieograniczonej liczby haseł (testowaliśmy dla 10 milionów) i zapisanie ich do pliku (może się to okazać przydatne na przykład w sytuacji, gdy chcemy stworzyć loginy i hasła wszystkim pracownikom firmy).

Cała aplikacja jest przyjazna w obsłudze i stanowi przykład typowego programu, który został stworzony przede wszystkim w czytelny i funkcjonalny, a niekoniecznie wyjątkowo atrakcyjny wizualnie sposób. Stylistyka interfejsu przypomina lata świetności Windowsa XP, ale z drugiej strony mamy tu do czynienia z programem użytkowym, gdzie prostota i przejrzystość są istotne (szczególnie, jeśli chodzi o temat tworzenia pseudolosowych haseł). Aby wykorzystać aplikację w najprostszy sposób, wystarczy wypełnić pola dostępne zaraz po uruchomieniu na ekranie. Pasek w dolnej części poinformuje nas, jak silne jest hasło, które zostało wygenerowane.

Do bardziej zaawansowanych opcji dostaniemy się poprzez kolorowe ikony. Warto skorzystać zarówno z ustawień samego programu, jak i dodatkowych preferencji, podczas masowego generowania haseł – znajdziemy w nich wiele opcji związanych na przykład z pomijaniem często mylących się znaków. Atutem aplikacji jest także możliwość wykorzystywania profilów użytkowników oraz rozbudowana instrukcja z podziałem na rozdziały (w pliku PDF), która jednak dostępna jest tylko w języku angielskim.

Spolszczenie!
• Aby skorzystać ze spolszczenia, konieczne jest wypakowanie pobranej paczki z plikiem językowym, a następnie przeniesienie go do głównego folderu, gdzie zainstalowana została aplikacja. Operacja ta wymaga uprawnień administratora oraz ponownego uruchomienia samego programu. Następnie język polski interfejsu wybieramy w menu Options -> Language. Zostanie on zastosowany po ponownym włączeniu programu.
• Spora część elementów interfejsu pozostaje w języku angielskim – spolszczenie rozwijane jest dużo wolniej, niż sama aplikacja i obejmuje funkcje starszej edycji programu (podczas tworzenia niniejszego tekstu jest to wersja 2.2.1, podczas gdy najnowsza to 2.7.0).

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
PWGenPWGen 2.9.0
Wersja stabilna
1.73 MB | 2016-09-10
Spolszczenie do PWGen
przejdź
PWGen Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 567 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PWGen