w
googluj

Dalenryder Password Generator 4.4.0.0


Dalenryder Password Generator to niewielki i ciekawy wizualnie program do obsługi haseł. Pozwala na ich tworzenie i szyfrowanie, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wygenerowania takiej kombinacji losowych znaków, która jako hasło spisze się dobrze ze względu na swoje skomplikowanie. Aplikacja tworzy hasła o zadanej długości, które można następnie skopiować do systemowego schowka i swobodnie wykorzystać w dowolnym innym programie czy też serwisie internetowym. Dodatkiem jest funkcja menedżera haseł, która pozwoli zapamiętać stworzone wcześnie hasła, aby uniknąć konieczności ich zapamiętywania. Wówczas dostęp do programu można zabezpieczyć jednym hasłem głównym.

Obsługa może być w pierwszej chwili nieco myląca, ponieważ od startu program stara się wyglądać, jak aplikacja uniwersalna dla systemu Windows (mowa o interfejsie zbudowanym w oparciu o regularne kształty i duże kafle). W praktyce jednak, jest to typowy, instalacyjny program, w którym zastosowano jedynie odpowiednie zabiegi wizualne, by w ten sposób dostosować go do obecnych trendów. To niepotrzebnie mylące, ponieważ w efekcie momentami program jest dość dziwny w obsłudze: choć wszystko działa generalnie jak powinno, sporo komunikatów jest nienaturalnie dużych, zaś funkcjonalność poszczególnych kafli zaskakująco mała.

Przykładem może być pierwszy, spory prostokąt, który generuje hasło zadanej długości. Jego działanie sprowadza się do wyświetlenia kolejnego okienka, którego zawartością jest w zasadzie tylko wygenerowany tekst. To nieco źle przemyślane podejście i strata potencjału, jaki mógł zaoferować tego typu interfejs.

Pomijając natomiast kwestie wizualne (które koniec końców zależą przecież od gustu), mamy do czynienia z prostym i funkcjonalnym generatorem haseł, w którym jako dodatek traktować należy funkcję menedżera.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Dalenryder Password GeneratorDalenryder Password Generator 4.4.0.0
Wersja stabilna
1.44 MB | 2018-09-24

Ilość pobrań: 172 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Dalenryder Password Generator