w
googluj
pl

Ubisoft Connect 154.1.0.11095


Ubisoft Connect (bezpośredni następca Uplay PC) to klient usługi Uplay, która należy do Ubisoft i została stworzona w celu cyfrowej dystrybucji gier wydawanych głównie przez tę firmę, jak również dla zaoferowania graczom szeregu rozwiązań związanych z kolekcjonowaniem zakupionych za pomocą Uplay tytułów, rozgrywką multi i single player, zdobywaniem osiągnięć i trofeów wymienianych na dodatkowe możliwości w grach Ubisoftu, komunikacją pomiędzy użytkownikami platformy, ułatwionym aktualizowaniem gier, strumieniowaniem wideo z rozgrywki oraz zapisywaniem stanów gry w chmurze. Funkcjonalność Ubisoft Connect przypomina w dużym stopniu to, co oferują inne rozwiązania tego typu - popularny Steam oraz nieco mniej znany Origin. Usługa jest wieloplatformowa i działa na komputerach z systemem Windows lub Mac OS, konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz Nintendo Wii U, a także na urządzeniach mobilnych z systemami iOS bądź Android. Program integruje się także z Facebookiem. Aby skorzystać z klienta konieczne jest założenie darmowego konta w witrynie Ubisoft.

Za pomocą Uplay PC możemy w łatwy sposób zakupić, pobrać, zainstalować, uruchomić i aktywować gry wspierające platformę Uplay (najczęściej są to gry Ubisoftu). Dostępnych jest również trochę bezpłatnych produkcji, niektóre z nich działają bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Program oczywiście pozwala na odwiedzenie sklepu z ofertą gier, przeglądanie naszej kolekcji tytułów, a także na deinstalację zbędnych pozycji. Klient troszczy się również o automatyczne aktualizowanie gier oraz zapisywanie stanów rozgrywki w dobrze zabezpieczonej chmurze. Aplikacja nie musi być ciągle połączona z serwerami Uplay, możliwe jest skorzystanie z trybu offline, jednak wówczas dostępne są tylko niektóre jej funkcje.

Jedną z najistotniejszych właściwości platformy są nagrody/trofea, nabywane za tzw. jednostki (Units), które otrzymujemy m.in. po wykonaniu określonych czynności w grach wspierających usługę Uplay. Nagrodami mogą być dodatkowe misje, bonusowe wyposażenie, tapety znanych produkcji, udział w eventach twórców gier itd. Nie ma znaczenia, w jakiej grze zrealizujemy wymagane działania, uzyskane z nich jednostki można bez problemów przeznaczyć na trofea związane z innym tytułem. Klient Uplay pozwala na przeglądanie wyzwań, odnotowuje nasze osiągnięcia i umożliwia nabycie nagród, o ile na nie zasłużyliśmy.

Usługi społecznościowe Uplay PC, pozwalają na zintegrowanie programu z kontem Facebooka oraz komunikowanie się poprzez czat z innymi użytkownikami Uplay. Można dodać awatar do swojego profilu Uplay, wprowadzić podpis itp. Z kolei dzięki integracji z serwisem Twitch będziemy w stanie udostępniać i strumieniować materiały wideo przedstawiające naszą rozgrywkę. Program oferuje także możliwość tworzenia zrzutów ekranu z aktualnie uruchomionych gier.

W oknie głównym możemy przeglądać historię akcji wykonanych w Uplay PC (np. instalacja nowej gry). Ustawienia klienta pozwalają na skorzystanie z serwera proxy oraz włączenie lub wyłączenie funkcji odpowiedzialnych za synchronizację stanów zapisu z chmurą, wyświetlanie powiadomień i nakładki Uplay w grze, a także automatyczne umieszczanie postów na serwisach społecznościowych. Oprócz tego w ustawieniach wybierzemy m.in. domyślne foldery pobierania i instalacji, katalog zrzutów ekranów oraz skrót klawiaturowy, za pomocą którego wykonamy zrzut ekranu.

W sklepie Uplay dostępne są m.in. takie tytuły jak Thief IV, The Elder Scrolls Online, Assassin's Creed IV Black Flag, Might & Magic X – Legacy, Battlefield 4, Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist oraz Watch_Dogs. Wśród darmowych gier znajdziemy np. The Mighty Quest for Epic Loot, Might & Magic Duel of Champions, Might & Magic Heroes Kingdoms, Anno Online, The Settlers Online, a także dema gier Flashback, Rayman Legends, Tom Clancy’s Ghost Recon Online oraz ShootMania Storm.

Interfejs programu cechuje się estetycznym wyglądem, jest dość dobrze przemyślany i bardzo intuicyjny w obsłudze. Nawet mniej doświadczeni użytkownicy powinni bez problemów odnaleźć niezbędne opcje i w krótkim czasie opanować wszystkie możliwości Uplay PC. W witrynie producenta można odwiedzić dział Customer Support i zapoznać się z krótkim FAQ programu oraz z poradami dotyczącymi poszczególnych gier, a także zadać pytanie do działu wsparcia.

Wymagania!
Ubisoft Connect wymaga założenia konta w witrynie usługi Uplay. Niektóre funkcje programu dostępne są tylko w wypadku aktywnego połączenia z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (38 głosów)

Strefa Download programu
Ubisoft ConnectUbisoft Connect 154.1.0.11095
Wersja stabilna
222 MB | 2024-07-04

Ilość pobrań: 6001 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 19

Komentarze (0)
Ubisoft Connect