w
googluj
pl

Arduino IDE 2.3.2


Arduino IDE to rozbudowane środowisko programistyczne, które przeznaczone jest do pisania kodu na mikrokontrolery jednoukładowe otwartego projektu Arduino oraz urządzenia z nim zgodne. Mimo prostej formy program cechuje się bardzo rozbudowanymi dodatkami i bogatą dokumentacją, która pomaga postawić pierwsze kroki w dziedzinie programowania urządzeń elektronicznych.

Zaraz po uruchomieniu środowiska, naszym oczom ukazuje się automatycznie utworzony nowy, pusty szkic projektu. Od razu jest on gotowy do pracy i użytkownik może przejść do pisania kodu. Jeśli jednak stawia dopiero pierwsze kroki w swojej pracy z elektroniką, może skorzystać z licznych opcji, które pomagają poprawnie zacząć nowy projekt.

Znajdziemy wśród nich przede wszystkim wbudowaną w program bazę gotowych projektów, które pokrywają się z tymi, prezentowanymi w oficjalnym zestawie startowym projektu Arduino, który obejmuje mikrokontroler Arduino Uno Rev3 oraz liczne akcesoria. Dzięki nim, praktycznie bez wiedzy programistycznej, pod wgraniu programu przez środowisko Arduino na urządzenie oraz odpowiednim podpięciu wszystkich podzespołów, możemy cieszyć się w pełni funkcjonującym projektem.

Jeśli jednak przejdziemy już do etapu tworzenia własnych aplikacji, Arduino IDE zaoferuje nam bardzo rozbudowany, czytelny dział pomocy, na który składają się zarówno instrukcje pierwszego podłączenia urządzenia do komputera, jak i liczne tutoriale i bardzo rozbudowana dokumentacja, która zawiera w sobie opis wszystkich funkcji dostępnych dla platformy.

Środowisko posiada także wbudowany moduł przykładów dla wykorzystania konkretnych funkcjonalności oferowanych przez urządzenie. Stanowi on alternatywę dla gotowych projektów, udostępniając jedynie zarys kodu niezbędnego do skorzystania z danej funkcji.

Uwaga!
Nieumiejętne programowanie urządzeń elektronicznych może doprowadzić do ich uszkodzenia lub zagrażać bezpieczeństwu użytkowników.

Ograniczenia!
Program dla systemów 64 biotowych.

Wymagania!
Ponieważ na chwilę obecną nie istnieją emulatory płytek z mikrokontrolerami obsługiwanymi przez środowisko Arduino, program może być użyteczny tylko dla posiadaczy takich urządzeń.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (32 głosów)

Strefa Download programu
Arduino IDEArduino IDE 2.3.2
Wersja stabilna
143 MB | 2024-03-25

Ilość pobrań: 16974 | W tym miesiącu: 24 | W poprzednim miesiącu: 79

Komentarze (0)
Arduino IDE