w
googluj

Processing 3.4


Processing to darmowy edytor kodu, który pozwala na tworzenie grafiki, animacji oraz interaktywnych miniaplikacji graficznych w oparciu o wykorzystanie języka bazującego na składni Javy. Pozwala on na programowanie kształtów oraz reakcji przedmiotów na akcje ze strony użytkownika zarówno w środowisku dwu-, jak i trójwymiarowym. Ponieważ projekt rozwijany jest na bazie otwartej licencji, nowe, stabilne wersje oprogramowania, które rozszerzają możliwości edytora, wydawane są dość często.

Obsługa samej aplikacji jest bardzo prosta. Zaraz po uruchomieniu programu, automatycznie tworzony jest nowy dokument, zatem użytkownik od razu może przystąpić do pisania kodu. Jeśli jest to jego pierwsza przygoda z podobnym programem, z pomocą przychodzą liczne udogodnienia, stworzone specjalnie dla amatorów.

Na tym polu przede wszystkim na uwagę zasługuje znakomity, interaktywny film wprowadzający, który został stworzony przez producentów programu na potrzeby użytkowników nie mających wcześniej styczności z programowaniem. Nawet, jeśli bariera językowa jest dla nas przeszkodą, warto obejrzeć chociaż urywki tej produkcji, bowiem jest ona bogato ilustrowana kodem oraz grafikami. Bezpośrednio z Processingu mamy też dostęp do dokumentacji języka oraz innych sekcji rozbudowanego działu pomocy.

Sam kompilator ma dość podstawową funkcjonalność, obejmującą kolorowanie składni kodu i kontrolę kilku podstawowych ustawień. Warto dodać, iż podczas instalacji programu, automatycznie dodawana jest bogata biblioteka przykładów zastosowania ważniejszych funkcji dostępnych z poziomu kodu, z której można skorzystać wybierając opcję "Examples" w menu programu.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ProcessingProcessing 3.4
Wersja stabilna 32-bitowa
118 MB | 2018-12-31
Processing 3.4
Wersja stabilna 64-bitowa
122 MB | 2018-12-31

Ilość pobrań: 472 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Processing