w
googluj

MariaMole 0.7.20


MariaMole, to alternatywne dla oficjalnego kompilatora Arduino IDE, środowisko programistyczne dla użytkowników programujących mikrokontrolery Arduino i nie tylko, które wyróżnia się przede wszystkim nieco zmodyfikowanym interfejsem samej aplikacji.

Już przy pierwszym uruchomieniu program prezentuje się zdecydowanie inaczej, niż oprogramowanie rozwijane przez producenta płytek Arduino. Interfejs podzielony jest na kilka części, aby zwiększyć czytelność tworzonego projektu. Kolejne pliki reprezentowane są przez karty znajdujące się nad głównym oknem edycji kodu, co przypomina rozwiązania z dużo bardziej zaawansowanych środowisk programistycznych. Dla ułatwienia, lista dokumentów, które tworzymy, pokazywana jest również po lewej stronie, skąd łatwo odczytamy do jakiego projektu należy dany plik.

Sam moduł edycji kodu jest przyjazny dla użytkownika, bowiem odpowiednio koloruje składnię i uzupełnia kod. Jego zaletą jest możliwość wprowadzenia personalizacji wyglądu okna, w którym programista tworzy swoje dzieło. Użytkownik może skorzystać z dwóch szablonów kolorystycznych, a także samodzielnie zdefiniować rozmiar oraz typ używane czcionki. Zmiana kolorystyki, na przykład na ciemną, może mieć nie tylko wizualne znaczenie, ale również zdrowotne, jeśli często korzystamy z kompilatora wieczorem i w nocy - wówczas oczy programisty narażone będą na mniejszy kontrast, a przez to wolniej będą ulegać zmęczeniu.

Oczywiście jako pełne środowisko, MariaMole posiada wbudowane moduły odpowiedzialne za wgrywanie skompilowanego programu na płytki mikrokontrolerów. Oprogramowanie posiada wsparcie dla programatorów wielu producentów.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MariaMoleMariaMole 0.7.20
Wersja stabilna
53.58 MB | 2018-12-31

Ilość pobrań: 231 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
MariaMole