w
googluj

BASCOM-AVR 2.0.7.9


BASCOM-AVR to rozbudowane środowisko programistyczne przeznaczone do tworzenia kodu w BASIC-u na mikrokontrolery z rodziny AVR (również te montowane w ramach otwartego projektu Arduino) połączone z symulatorem podstawowych urządzeń wejścia-wyjścia, które często stosowane są w układach z takimi procesorami. Cechuje się jednocześnie prostą obsługą oraz wieloma opcjami, które pozwalają efektywnie programować i ustawiać mikrokontrolery.

Interfejs aplikacji to przede wszystkim duże okno główne, w którym tworzyć będziemy kod (środowisko automatycznie koloruje składnię stosowanego języka programowania) oraz panele boczne i paski z dodatkowymi opcjami. Początkującemu użytkownikowi z pewnością spodoba się bogata lista przykładowych programów przeznaczonych na konkretne modele procesorów Atmela, której pozycje mogą zostać załadowane do programu poprzez standardowy kreator otwierania plików.

Stworzony kod możemy skompilować do postaci czytelnej dla mikrokontrolera, a następnie zasymulować lub wgrać na urządzenie. Symulacja obejmuje możliwość obserwacji zmiennych oraz wykonywanie kodu "krok po kroku". Możemy wówczas również zdawać konkretne stany logiczne na wejściach mikrokontrolera, aby przetestować jego działanie na przykład na zewnętrzne sensory.

Moduł wgrywający kod na urządzenie korzysta z ustawień szczególnych dla danego typu programatora, którym dysponuje użytkownik (należy więc uprzednio w ustawieniach programu sprecyzować, z jakiego korzystamy produktu). Możemy na tym etapie zapisać program do pamięci urządzenia, uzupełnić jego pamięć flash, a także wprowadzić ustawienia związane z tzw. "fuse bitami", odpowiedzialnymi za podstawową kontrolę procesora mikrokontrolera. W razie potrzeby z poziomu aplikacji dostępna jest rozbudowana instrukcja obsługi wraz z przykładami gotowego kodu.

Ograniczenia!
Jedynym ograniczeniem wersji demonstracyjnej jest możliwość kompilacji kodu o maksymalnej zajętości 4KB.

Wymagania!
Aby pobrać program klikamy w poniższy button "Pobierz" po czym zostaniemy przekierowani na stronę producenta gdzie zaznaczamy "I agree", a następnie klikamy w "Click here to proceed".

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (14 głosów)

Strefa Download programu
BASCOM-AVRBASCOM-AVR 2.0.7.9
Wersja stabilna
38.3 MB | 2018-12-24

Ilość pobrań: 10639 | W tym miesiącu: 41 | W poprzednim miesiącu: 54

Komentarze (0)
BASCOM-AVR