w
googluj

Android Studio 3.6.3.0


Android Studio to oficjalne środowisko programistyczne, propozycja Google’a dla wszystkich twórców aplikacji dla najpopularniejszego systemu mobilnego – Androida. Jest to bezpośredni następca stosowanego wcześniej rozwiązania: Eclipse ADT. Obecnie, ponieważ mamy do czynienia z programem, który powstał od podstaw, nie zaś nakładką na istniejące środowisko Eclipse, obsługa poszczególnych elementów typowych dla programowania systemu Android jest dużo łatwiejsza niż wcześniej.

Co istotne, producent zadbał o możliwość przeniesienia projektów stworzonych wcześniej w Android Developer Tools do Android Studio praktycznie bez większego wysiłku – cały proces, choć może okazać się czasochłonny, jest praktycznie automatyczny i od użytkownika może jedynie wymagać doinstalowania dodatkowych pakietów dla różnych wersji Androida (co również odbywa się automatycznie, trzeba tylko wyrazić zgodę na pobranie odpowiednich plików). Kiedy przystąpimy już do pracy z projektem, naszym oczom ukaże się tak naprawdę znany już układ z Eclipse’a, jednak o większych możliwościach jego dostosowywania. Jest to kwestią gustu, ale domyślnie ciemna kolorystyka interfejsu naszym zdaniem mniej męczy oczy i bardziej wpisuje się w ogólny „obraz” systemu, na który będziemy tworzyć aplikację.

Jednym z większych udoskonaleń względem ADT jest dużo lepsza współpraca emulatora urządzeń z nietypowymi kontrolkami, które umieszczamy w interfejsie tworzonej aplikacji. Widok jest najczęściej poprawnie wyświetlany, z ewentualnymi różnicami, jeśli zastosowaliśmy nietypowe czcionki, jednak względem poprzedniego rozwiązania i tak jest to ogromny skok naprzód. Poza tym środowisko oferuje naturalnie wszystkie narzędzia, których kiedykolwiek możemy potrzebować podczas programowania własnej aplikacji. Na pokładzie znalazła się więc między innymi współpraca z systemami kontroli wersji, świetny debugger, konsola połączenia z urządzeniem mobilnym (jeśli testujemy tworzoną aplikację na fizycznym urządzeniu) oraz mnóstwo ustawień.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska programistycznego Java w wersji 7 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Android StudioAndroid Studio 3.6.3.0
Wersja stabilna 32-bitowa
770.37 MB | 2020-05-08
Android Studio 4.0.0.16
Wersja stabilna 64-bitowa
871.67 MB | 2020-05-29

Ilość pobrań: 1198 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Android Studio