w
googluj
pl

Visual Studio Community 2017 15.9.21


Visual Studio Community to rozbudowane środowisko programistyczne, stworzone przez Microsoft dla programistów przede wszystkim wykorzystujących język C#, C++, ale także inne, w tym JavaScript i na przykład F#. Środowisko pozwala także tworzyć oprogramowanie dla mobilnych systemów Windows Phone oraz iOS, a także Android. Oferuje wiele rozwiązań ułatwiających codzienną pracę z kodem, w tym na przykład rozszerzone opcje pisania testów jednostkowych, których wyniki mogą być prezentowane również bezpośrednio podczas tworzenia kodu aplikacji w formie podpowiedzi.

Środowisko zintegrowane jest z systemem kontroli wersji Git, a dzięki temu pozwala w łatwy sposób aktualizować repozytorium z kodem tworzonej aplikacji. W przeciwieństwie do pełnej wersji z dopiskiem Professional, opisywana tu edycja Community stworzona została z myślą o studentach, oraz indywidualnych twórcach, którzy chcą w przyszłości dzielić się kodem pisanych programów w Sieci. Z tego powodu pozbawiono ją opcji ułatwiających pracę wieloosobową oraz wszelkich korzyści płynących z uczestnictwa w subskrypcji usług Microsoftu, a co za tym idzie otrzymywania lepszej pomocy technicznej oraz szans na zrobienie dodatkowych kursów.

Takie posunięcie ma jednak również swoje zalety – aplikacja rozpowszechniana jest za darmo, zatem przez okres studiów lub na prywatne potrzeby można z niej pełnoprawnie i darmowo korzystać. Z pewnością znajomość obsługi tak sztandarowego programu zapunktuje w przyszłości, kiedy będziemy się ubiegać o pracę jako programiści lub testerzy.

Wymagania!
Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem (pobieranych jest kilkaset dodatkowych megabajtów danych, zależnie od wybranego trybu instalacji).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (7 głosów)

Strefa Download programu
Visual Studio CommunityVisual Studio Community 2017 15.9.21
Wersja stabilna
1.02 MB | 2020-03-11

Ilość pobrań: 2109 | W tym miesiącu: 20 | W poprzednim miesiącu: 38

Komentarze (0)
Visual Studio Community