w
googluj
pl

Telegram Desktop Portable 4.10.8


Telegram Desktop Portable to pulpitowa odmiana wieloplatformowego komunikatora internetowego w przenośnej wersji, która nie wymaga instalacji w systemie. Cechuje się przede wszystkim prostotą obsługi i minimalistycznym interfejsem, który w podobnej formie oferowany jest na wszystkie platformy komputerowe oraz większość mobilnych. Stanowi znakomitą propozycję internetowego komunikatora dla osób, którzy często poruszają się pomiędzy wieloma systemami operacyjnymi lub mają przyjaciół korzystających z innych platform.

Mimo swojej powierzchownej prostoty, opisywany program jest dość zaawansowany od strony technicznej. Przesyłanie wiadomości oparte jest na chmurze, dzięki czemu na każdym urządzeniu mamy dostęp do historii naszych rozmów. Samo wysyłanie tekstu jest szybkie, mimo przechodzenia przez proces szyfrowania dla zwiększenia bezpieczeństwa przesyłanych informacji. Ponieważ projekt oparty jest na licencji z otwartym kodem, do jego rozwoju przyczynić się może niemal każdy chętny programista, co w praktyce przekłada się na szybsze pojawianie się kolejnych edycji oprogramowania oraz wydajniejsze uzupełnianie aplikacji o nowe funkcje.

Warto dodać, iż w programie zamieszczono minimum ustawień, które są wystarczające do wygodnej obsługi komunikatora, a dotyczą one głównie edycji i uzupełnienia danych naszego konta (włącznie z dodaniem zdjęcia-awatara), ponieważ na etapie rejestracji konieczne jest tylko podanie imienia i nazwiska. Z poziomu opcji możliwe jest także ręczne sprawdzenie aktualizacji programu lub aktywowanie automatycznego trybu sprawdzania. Podczas pracy program nie zajmuje wiele miejsca w pamięci komputera, zatem jego działanie w tle nie powinno negatywnie wpływać na ogólną wydajność komputera.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji webowej, mobilnej na platformę Android, iOS oraz Windows Phone, a także na komputery Mac i system Linux.

Wymagania!
Do działania potrzebne jest darmowe konto użytkownika, którego założenie wymaga podania numeru telefonu komórkowego (podczas rejestracji wysyłany jest na ten numer kod weryfikacyjny).

Spolszczenie!
Spolszczenie do programu Telegram na różna platformy (Windows, Android i inne) można pobrać ze strony
telegrampopolsku.prv.pl/index.html

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (10 głosów)

Strefa Download programu
Telegram Desktop PortableTelegram Desktop Portable 4.10.8
Wersja stabilna 32-bitowa
43.8 MB | 2023-09-29
Telegram Desktop Portable 4.10.8
Wersja stabilna 64-bitowa
49.6 MB | 2023-09-29
przejdź Wersja instalacyjna Telegram Desktop

Ilość pobrań: 615 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (2)
Telegram Desktop Portable
avatararrow
Jacenty | 2018.12.12 14:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do Redakcji!
Strona do pobrania spolszczenia nie otwiera się???
Telegram Desktop Portable 1.5.1
avatararrow
tele02 | 2015.03.15 22:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobry komunikator, używam od wersji 'v 0.7.1'.

REDAKCJO > "przegapiliście" wersje 'v 0.7.18' i 'v 0.7.19',
gdyż od 13.03.2015 r, dostępna jest już wersja 'v 0.7.20'.

Pozdrawiam ...
Telegram Desktop Portable 0.7.17