w
googluj
pl

Comodo Dragon Internet Browser Portable 65.0.3325.146


Comodo Dragon Internet Browser Portable – przenośna wersja darmowej i bezpiecznej przeglądarki Comodo Dragon. Program został stworzony przez Comodo Security Solutions, uznanego producenta oprogramowania antywirusowego oraz ogólnie firmę zajmującą się szeroko pojętym bezpieczeństwem IT.

Comodo Dragon Internet Browser opiera się na przeglądarce Chromium, która jest bazą kodu m.in. dla popularnego Google Chrome. W programie skorzystamy z niemal wszystkich możliwości Chrome (wszystkich Chromium). Dodatkowo producent zadbał o większy poziom ochrony prywatnych danych użytkownika oraz dokładniejszy stopień sprawdzania autentyczności certyfikatów SSL. Comodo Dragon jest równie wydajny, stabilny, intuicyjny i nowoczesny jak Chrome, ale w przeciwieństwie do produktu Google, nie posiada funkcji odpowiedzialnych za śledzenie działań użytkownika. Można uznać, że wynika to z faktu, iż w Chromium również nie zawarto takich funkcji, jednak opisywana przeglądarka wychodzi ponad ten „podstawowy” poziom ochrony prywatności i oferuje lepsze zabezpieczenia w tym zakresie. Należy wspomnieć o preinstalowanych rozszerzeniach ochronnych – Web Inspector (analizuje złośliwość wybranych witryn) oraz PrivDog (sprawdza zagrożenia prywatności na danej witrynie). Z kolei specyficzna technika walidacji domen internetowych pozwala na dokładniejszą analizę certyfikatów odwiedzanych witryn. Istotna jest także możliwość wykorzystania bezpiecznych serwerów DNS firmy Comodo, albo ustawianych tylko dla surfowania za pomocą opisywanej przeglądarki, albo używanych dla połączeń dowolnych aplikacji działających w Windows. Oczywiście Comodo Dragon oferuje tryb Incognito, typowy dla Chromium czy Google Chrome. Przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki dostępne są także rozszerzenia Media Downloader (pozwala na pobieranie materiałów wideo/audio z szeregu witryn strumieniujących multimedia), oraz Share Page (można szybko udostępniać w serwisach społecznościowych wybrane odnośniki do stron WWW).

Comodo Dragon obsługuje właściwie wszystkie rozszerzenia, wtyczki, aplikacje i motywy Google Chrome (niekiedy może mieć zastrzeżenia co do poziomu ich bezpieczeństwa). Tak jak w wypadku przeglądarek Chromium czy Google Chrome, skorzystamy z silnika renderowania Blink, możliwości zmiany dostawcy wyszukiwania (domyślnym dostawcą jest Yahoo), mechanizmu kart, menadżera zakładek, menadżera pobierania i menadżera haseł, modułu historii, narzędzi deweloperskich itd. Warto dodać, że przeglądarka posiada system automatycznych aktualizacji (w przeciwieństwie do Chromium).

Wersja Portable przechowuje profil użytkownika i ustawienia tylko w podkatalogach umieszczonych w jej katalogu głównym. Dzięki temu Comodo Dragon staje się w pełni przenośny i możemy używać go na różnych komputerach, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego, nie martwiąc się o utratę danych profilowych czy konfiguracji przeglądarki. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows (a jeśli tak, to jedynie w nieistotnym stopniu).

Interfejs graficzny Comodo Dragon Internet Browser Portable wygląda niemal tak samo jak interfejsy Google Chrome oraz Chromium – czyli jest dość minimalistyczny, ale jednocześnie nowoczesny i elegancki. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć problemów z opanowaniem podstaw obsługi przeglądarki, zwłaszcza jeżeli wcześniej korzystali z Chrome. Odnośnik Pomoc, figurujący w menu Comodo Dragon, przeniesie nas do szczegółowych instrukcji online (niestety nie są dostępne w polskiej wersji językowej, ale zawsze można skorzystać z polskojęzycznej pomocy do Google Chrome).

Uwaga!
Pobrany plik EXE (typowy instalator Comodo Dragon) posiada opcję stworzenia wersji Portable w wybranej przez nas lokacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (17 głosów)

Strefa Download programu
Comodo Dragon Internet Browser PortableComodo Dragon Internet Browser Por... 65.0.3325.146
Wersja stabilna
74.66 MB | 2018-05-17
przejdź Wersja instalacyjna Comodo Dragon Internet Browser

Ilość pobrań: 1887 | W tym miesiącu: 21 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
Comodo Dragon Internet Browser Portable
avatararrow
tele02 | 2016.03.09 09:13
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@~pj.seniorek | 2016.03.08 08:31
muszę Ci przyznać, iż w "dużej mierze" masz rację...
Z kolejnymi wydaniami > jest coraz lepiej !
Oby, - "nie chwalić dnia przed zachodem słońca" - tak dalej !...
Comodo Dragon Internet Browser Portable 48.12.18.243
avatararrow
~pj.seniorek | 2016.03.08 08:31
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na takie CUDO czekałem. Widać, że firma dopracowuje swoje produkty. Polecam !!!!!!!!!!!!
Comodo Dragon Internet Browser Portable 48.12.18.243