w
googluj

TraceRouteOK 3.33


TraceRouteOK to niewielki i darmowy program, który śledzi trasę danych podczas komunikacji naszego hosta z komputerami czy serwerami dostępnymi w sieci lokalnej lub w Internecie. Aplikacja może z powodzeniem służyć jako alternatywa dla polecenia tracert. W narzędziu wystarczy podać nazwę domeny hosta lub jego adres IP i wcisnąć Enter, wówczas zostaną wyświetlone szczegółowe dane dotyczące trasy pakietów. Dla wygody TraceRouteOK zapamiętuje wpisywane nazwy/adresy i oferuje autouzupełnianie. Program informuje o liczbie skoków, adresach IP i nazwach hostów uczestniczących w transmisji, opóźnieniach, liczbie pingów na hosta oraz wartościach Round Trip Time. W ustawieniach narzędzia możemy regulować czas dopuszczalnych timeout’ów dla zapytań o nazwy hostów i zapytań ping (od 250 do 3000 milisekund), wybrać ilość pingów na pojedynczy host (od 3 do 10), a także maksymalną liczbę skoków (od 30 do 100). Poza tym możliwe jest wyeksportowanie wyników do pliku HTML.

Interfejs graficzny TraceRouteOK to typowe okienko aplikacji użytkowej. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta, jednak prezentowane przez nie wyniki będą zrozumiałe jedynie dla osób mających pewne pojęcie o ruchu sieciowym. Aplikacja przyda się z pewnością do diagnostyki sprawności i wydajności połączeń. Twórca programu nie udostępnia pliku pomocy ani żadnych innych instrukcji.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny.
Program za pierwszym razem uruchamia się po niemiecku, język angielski można ustawić za pomocą opcji #Lng.
Gdy chcemy uruchamiać aplikację ze stałą konfiguracją na innych komputerach, najpierw należy otworzyć za pomocą menu Info plik TraceRouteOK.ini oraz zapisać go w tym samym katalogu, w którym znajduje się plik wykonywalny narzędzia. Później konieczne jest korzystanie z tego katalogu na innym PC.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
TraceRouteOKTraceRouteOK 3.33
Wersja stabilna 32-bitowa
0.07 MB | 2023-08-18
TraceRouteOK 3.33
Wersja stabilna 64-bitowa
0.08 MB | 2023-08-18

Ilość pobrań: 528 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
TraceRouteOK