w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 707
Wszystkich postów: 939072
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

CountryTraceRoute 1.40


CountryTraceRoute to program pozwalający na śledzenie trasy pakietów w sieci lokalnej/Internecie. Program jest zbliżony do narzędzia tracert (wbudowanego w system Windows), ale działa z większą wydajnością niż to rozwiązanie, potrafi rozpoznawać państwa kolejnych hostów na trasie, a także oferuje interfejs graficzny, w którym badanie drogi pakietów można realizować w wygodniejszy sposób.

Śledzenie trasy pakietów zostanie wykonane, gdy wprowadzimy adres IP albo nazwę hosta docelowego do pola znajdującego się tuż pod paskiem narzędziowym, po czym klikniemy w przycisk uruchamiający całą operację. Adresy IP/nazwy hostów są zapamiętywane przez program, można przeglądać i wybierać wcześniej użyte adresy/nazwy za pomocą rozwijalnej listy. Po zakończeniu śledzenia, narzędzie wyświetli listę zawierającą adresy IP/nazwy kolejnych ruterów na trasie. Lista zawiera także informacje o liczbie przeskoków, czasach odpowiedzi oraz wykrytych państwach hostów. Dostępne są trzy dokładne czasy odpowiedzi, narzędzie wylicza również czas średni. Poza tym możliwe jest zapoznanie się z informacjami o błędach występujących na kolejnych przeskokach i ze stanem połączenia z hostami (stan jest reprezentowany przez odpowiedni kolor ikonki wyświetlanej przy każdym wykrytym hoście).

CountryTraceRoute oferuje możliwość określenia maksymalnej liczby przeskoków (od 5 do 30) oraz wartości timeout (górny czas oczekiwania na odpowiedź, w programie można zdefiniować go na poziomie od 200 do 2000 ms). Narzędzie potrafi rozwiązywać/tłumaczyć nazwy hostów na adresy IP (i na odwrót). Rozwiązywanie można wyłączyć w menu Opcje. Kraj danego hosta jest ustalany poprzez analizę jego adresu IP. Analiza zostaje domyślnie przeprowadzona w oparciu o wewnętrzną bazę danych CountryTraceRoute. Dodatkowo można zaopatrzyć się w często aktualizowaną bazę z witryny software77.net (dział IP to Country) czy nawet w bazę z serwisu dev.maxmind.com (dział GeoIP), która pozwala na wykrywanie również miast hostów. Pobrany plik bazy należy wypakować z archiwum, wkleić do głównego folderu programu i następnie uruchomić CountryTraceRoute ponownie (jeżeli akurat był włączony).

Narzędzie pozwala na wywołanie okienka z indywidualnymi rezultatami śledzenia pakietów, uzyskanymi dla każdego osobnego hosta. Możliwe jest także kopiowanie (do schowka systemowego) oraz eksportowanie (do plików TXT, CSV, HTML i XML) wszystkich lub wybranych wyników analizy trasy. W razie potrzeby możemy przeszukać rezultaty pod kątem występowania w nich określonych ciągów znaków. Poza tym dostępna jest opcja generowania raportu HTML (wyświetlany w domyślnej przeglądarce internetowej).

Interfejs graficzny CountryTraceRoute nie jest zbyt efektowny pod względem estetycznym, ale oferuje wygodny dostęp do najistotniejszych funkcji narzędzia. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni opanować obsługę programu bez specjalnych trudności. Warto jednak, aby posiadali chociaż podstawową wiedzę o śledzeniu trasy pakietów. W witrynie autorskiej można znaleźć szczegółowy opis funkcji programu (tylko w wersji anglojęzycznej).

Uwaga!
CountryTraceRoute nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny programu. Narzędzie nie ingeruje w rejestr Windows oraz może być z powodzeniem używane jako aplikacja typu Portable, działająca na różnych PC np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.
Z chwilą tworzenia opisu CountryTraceRoute nie obsługuje protokołu IPv6.
Informacje o państwach nie są do końca pewne, niekiedy rzeczywiste państwo hosta może być zupełnie inne niż kraj wykryty przez narzędzie.

Spolszczenie!
Sposób wdrożenia polskiej wersji językowej interfejsu – spolszczenie należy wypakować z archiwum i następnie wkleić do głównego katalogu programu. Jeżeli program w tym czasie działa, trzeba go zamknąć i uruchomić ponownie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
CountryTraceRouteCountryTraceRoute 1.40
Wersja stabilna
0.46 MB | 2023-05-04
Spolszczenie do CountryTraceRoute

Ilość pobrań: 1099 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
CountryTraceRoute