w
googluj

SpeedConnect Connection Tester 10.0


SpeedConnect Connection Tester to niewielki program do testowania szybkości i stabilności naszego połączenia internetowego. Stanowi desktopową alternatywę dla wielu dostępnych tego typu narzędzi w trybie online z poziomu przeglądarki. Wykorzystanie tego typu rozwiązania gwarantuje nam minimalizację opóźnień wynikających z pracy mechanizmów bezpieczeństwa samej przeglądarki. Prócz wyświetlania informacji o prędkości naszego łącza oraz jej stabilności, w programie dostajemy dodatkowo podstawowe wykresy, które pozwalają lepiej zorientować się w wynikach, które zdobyło nasze połączenie.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, choć jej uruchomienie, ze względu na dystrybucję wraz z innym programem tego samego producenta, może nie być tak oczywiste. Aby włączyć program, należy uruchomić zainstalowaną aplikację, która pojawia się na pulpicie pod nazwą „SpeedConnect Internet Accelerator”, a następnie z menu kontekstowego ikonki na pasku zadań, wybrać „SpeedConnect Connection Tester”. Wyświetlone zostanie okienko, w którym w zasadzie od razu można skorzystać z przycisku „Run new test” w prawym, dolnym rogu. Uruchomienie testu automatycznie przeprowadzi próbne pobieranie konkretnych plików, czego szybkość będzie na bieżąco rejestrowana i pokazywana na „liczniku” oraz w graficznej formie na wykresie. Cały proces trwa kilkadziesiąt sekund i kończy się wyświetleniem podsumowania oraz wykresu prezentującego procentowy czas utrzymania się danej prędkości na naszym łączu.

Warto dodać, iż aby wyniki były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych, najlepiej w trakcie wykonywania testów nie korzystać w żaden inny sposób z naszego łącza (zamknijmy więc przeglądarkę internetową i komunikator i zaczekajmy, aż test zostanie zakończony). Pamiętajmy, że znaczenie ma tutaj całkowita szybkość naszego łącza, a więc jeśli mamy w domu kilka hostów korzystających z tego samego routera (np. komputer stacjonarny, telewizor SmartTV, tablet, laptop), to ich działanie również ma wpływ na osiągane rezultaty w opisywanym programie.

Uwaga!
Pobierany instalator automatycznie instaluje także demonstracyjną wersję programu SpeedConnect Internet Accelerator, który służy do zwiększania efektywnej prędkości naszego połączenia internetowego.

Ograniczenia!
Wersja Trial pozwala na użytkowanie programu przez okres 15 dni.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpeedConnect Connection TesterSpeedConnect Connection Tester 10.0
Wersja stabilna
2.19 MB | 2017-01-31

Ilość pobrań: 470 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
SpeedConnect Connection Tester
avatararrow
~Figus | 2015.02.23 09:46
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To nie jest darmowa wersja!
SpeedConnect Connection Tester 8.0