w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 238
Wszystkich postów: 904402
Wszystkich tematów: 127557

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6604 dni

EasyNetMonitor 3.0.0.5


EasyNetMonitor to, jak sama nazwa wskazuje, prosty program do monitorowania sieci. W tym przypadku monitorowanie to ogranicza się do możliwości przetestowania „widzialności” innych hostów w obrębie tej samej sieci lokalnej. Dzięki temu, będziemy mogli sprawdzić z poziomu paska narzędzi, czy wpisane uprzednio do bazy komputery, są w danej chwili włączone (a przynajmniej osiągalne, poprzez sprawdzanie z nimi połączenia PING).

Obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Po uruchomieniu aplikacja automatycznie uruchamiana jest w trybie zminimalizowanym, więc warto przyjrzeć się jej lokalizacji na pasku systemowym. Kliknięcie na ikonę możliwi nam dodanie nowego komputera do listy obserwowanych hostów. Co ciekawe, nie trzeba tutaj ręcznie podawać adresu IP (ale można); wystarczy wpisać słowną nazwę komputera, która reprezentuje go w sieci. Po kilku chwilach automatycznie uruchamiany jest proces „pingowania”, który stale sprawdza odpowiedź zadanego hosta na sygnały z naszej strony. Na tej podstawie generowany jest status przy ikonce komputera na głównej liście (czerwony kolor oznacza brak połączenia, zielony zaś - skuteczną łączność).

W programie warto zwrócić uwagę na ustawienia. Znajdziemy w nich drobiazgi, takie jak automatykę uruchamiania aplikacji przy starcie systemu, ale także przydatną możliwość skorzystania z mailowych powiadomień o statusie pracy. Moduł ten został dość poważnie potraktowany przez producenta, ponieważ oferuje całkiem niezłą ilość dodatkowych ustawień (związanych między innymi z treścią samej wiadomości). Aplikacji należy się także spory plus za bardzo małą zajętość miejsca na dysku oraz świetne minimalne wymagania (działania programu w tle praktycznie nie da się odczuć).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EasyNetMonitorEasyNetMonitor 3.0.0.5
Wersja stabilna
0.24 MB | 2020-10-09
przejdź
EasyNetMonitor Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 98 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EasyNetMonitor