w
googluj

Colasoft Capsa Free 11.0.0 Build 11033


Colasoft Capsa Free to rozbudowany program do analizy przepływu danych w lokalnej sieci. Składa się z kilku modułów, na bieżąco monitorujących sposób wykorzystania łącza internetowego, jak również rodzaj przesyłanych nim informacji. Dzięki tworzonym w czasie rzeczywistym wykresom i zestawieniom, pozwala szybko analizować zdarzenia mające miejsce na łączu użytkownika. Wykorzystanie programu może przyczynić się zarówno do zwiększenia efektywności pracy w sieci, w przypadku, gdy analizujemy zachowanie wybranych aplikacji, jak również do wykrycia ewentualnych błędów, czy też nieodpowiednio skonfigurowanego łącza.

Co istotne, pomimo tak dużej liczby dostarczanych nam informacji, program pozostaje prosty w obsłudze. Po uruchomieniu, domyślnie wyświetlone zostaje okienko podsumowujące połączenie, w którym znajdziemy również wykres wykorzystania prędkości łącza oraz odpowiadające mu dane tabelaryczne. Aby uzyskać informacje o kolejnych parametrach sieciowych, niezbędne będzie klikanie w kolejne ikony wzdłuż wykresu, co spowoduje zmianę zawartości wyświetlanej po prawej stronie w krótkim zestawieniu. Dostęp do wszystkich, rozszerzonych informacji jednocześnie, jest możliwy dopiero po wybraniu przycisku „Start” w dolnej części ekranu. Jego naciśnięcie wyświetli nowe okienko aplikacji, w której znajdziemy wiele zakładek prowadzących do kolejnych modułów związanych ze statystykami aktualnego sposobu wykorzystania połączenia sieciowego.

Wśród gromadzonych danych znajdziemy między innymi listę adresów IP, z którymi łączy się nasza karta sieciowa, rodzaj wymienianych informacji, czy też czas połączeń z wybranymi adresami docelowymi. Są to narzędzia, które z pewnością dostarczą wielu interesujących informacji wszystkim użytkownikom zainteresowanym analizą połączeń sieciowych.

Uwaga!
Link instalatora prowadzi do strony producenta, na której konieczne jest wypełnienie formularza, aby pobrać program. Niezbędne będzie podanie imienia, nazwiska, kraju zamieszkania oraz poprawnego adresu e-mail, na który wysłanie zostanie wysłany kod aktywujący licencję.

Ograniczenia!
W stosunku do pełnej wersji programu, darmowa edycja posiada kilka ograniczeń, w tym maksymalny czas rejestrowania danych skrócony do 4 godzin, czy też możliwość monitorowania maksymalnie jednej sieci.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP, wymagane jest posiadanie nakładki SP1. Jeśli nią nie dysponujemy, konieczna jest instalacja dodatku Service Pack 3 (SP1 nie jest już dostępna do pobrania).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Colasoft Capsa FreeColasoft Capsa Free 11.0.0 Build 11033
Wersja stabilna
61.3 MB | 2018-02-13

Ilość pobrań: 634 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Colasoft Capsa Free