w
googluj

Acrylic WiFi Home 4.5.7802.24791


Acrylic WiFi Home to darmowy skaner bezprzewodowych sieci, dostarczający wielu przydatnych informacji o parametrach technicznych sieci WiFi w zasięgu naszego komputera oraz urządzeń, które są do nich podłączone. Program znajdzie szerokie zastosowanie przede wszystkim wśród osób, które chcą szybko zgromadzić średniozaawansowane dane o działaniu lokalnych sieci bezprzewodowych, by wykorzystać je w praktyce, np. dostosować odpowiedni kanał pracy kolejnego routera do aktualnej sytuacji „w eterze”, by nie zakłócać wzajemnie urządzeń.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ bezpośrednio po uruchomieniu, automatycznie wyświetla na liście zebrane przy włączeniu dane o sieciach bezprzewodowych. Tabela przedstawia między innymi tak podstawowe dane, jak nazwa SSID, adres MAC czy obsługiwane standardy 802.11 (b/g/n), ale również nieco mniej popularne parametry, takie jak RRSI czy szczegóły zabezpieczeń haseł. Prócz tabeli, niektóre parametry są również dostępne z poziomu zakładek w dolnej części, gdzie są prezentowane na przykład w formie wykresów jakości sygnału, osobno dla pasma 2.4 oraz 5GHz.

W aplikacji warto zwrócić uwagę na ustawienia konfiguracyjne, w których znajdziemy wiele opcji związanych z wyglądem interfejsu. Dostosowanie kolorów poszczególnych informacji do wymagań użytkownika, pozwoli dużo bardziej intuicyjnie poruszać się po wszystkich danych, które prezentuje program, a tym samym efektywniej z niego korzystać. Warta uwagi jest także instrukcja obsługi, dostępna co prawda jedynie w formie on-line, ale dopracowana i przejrzysta.

Uwaga!
Podczas instalacji domyślnie załadowane zostaną pliki „normalnej instalacji”. Istnieje możliwość wybrania większego zakresu funkcji, co producent zaleca jedynie zaawansowanym użytkownikom.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Acrylic WiFi HomeAcrylic WiFi Home 4.5.7802.24791
Wersja stabilna
98 MB | 2021-05-13

Ilość pobrań: 868 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Acrylic WiFi Home