w
googluj

MyNet Toolset 1.0.0.116


MyNet Toolset to program analizujący urządzenia podpięte do naszej lokalnej sieci i rysujący ich topologię w graficznej formie. Jest prosty w obsłudze, a ponieważ zapamiętuje zebrane dane i poszczególnym hostom można nadawać własne ikony, łatwo przy jego pomocy stworzyć wygodną na przyszłość „notatkę” z fizycznego wyglądu lokalnych połączeń w naszej sieci, a więc domu czy biurze. Aplikacja przyda się wszystkim osobom chcącym się nieco dokładniej zorientować w numerach IP nadanym poszczególnym urządzeniom podpiętym do routerów, czy poznać ich adresy MAC identyfikujące konkretne karty sieciowe.

Po uruchomieniu programu po raz pierwszy, propozycja skanowania sieci w poszukiwaniu hostów włączana jest automatycznie. Możemy na tym etapie przeskanować całą sieć (pełen zakres numerów IP) lub zawężyć go do ręcznie podanych wartości. To drugie rozwiązanie będzie oczywiście wyraźnie szybsze (o ile odpowiednio zmniejszymy zakres do przeglądania), ale wymaga pewnej wiedzy o sposobie nadawania numerów IP, zatem polecamy je jedynie osobom świadomym funkcjonowania swojej sieci i jej hostów. Postęp skanowania przedstawiany jest na bieżąco na ekranie za pomocą paska postępu, jednak ostateczny graf hostów wyświetlony zostanie dopiero po zakończeniu całego procesu – nie jest rysowany na bieżąco.

Kiedy wszystkie elementy są już zapamiętane w programie, mamy możliwość przełączania się pomiędzy widokiem „grafu” a tabeli, w której możliwe jest sortowanie hostów według dowolnych kryteriów, w tym alfabetycznie po nazwie, zgodnie z nadanym numerem IP lub adresem MAC. Bardzo wygodna w użyciu jest, wspomniana na wstępie, opcja nadawania hostom różnych ikon. Dzięki temu, oglądając topologię w formie graficznej, łatwiej będzie nam rozpoznawać urządzenia, nie tylko po nazwie: wygodniej spojrzeć na grafikę przedstawiającą laptopa, stację roboczą, bądź telewizor Smart, niż analizować nazwę hosta.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MyNet ToolsetMyNet Toolset 1.0.0.116
Wersja stabilna
25.17 MB | 2015-10-17

Ilość pobrań: 809 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MyNet Toolset