w
googluj

NoVirusThanks MAC Address Changer 1.0


NoVirusThanks MAC Address Changer to niewielki, darmowy program, który pozwala na zmianę adresu MAC kart sieciowych podłączonych do PC. Warto przy tym dodać, że wspierane są również karty wirtualne. Programu można używać do tzw. spoofingu MAC i testów bezpieczeństwa sieci.

MAC Address Changer wyświetla listę kart sieciowych dostępnych w naszym komputerze. Zaznaczając wybraną z nich, możemy w łatwy sposób zmienić jej MAC, albo podając go ręcznie, albo decydując się na opcję wygenerowania losowego adresu. Obsługiwane są karty rozmaitych producentów, jednak prawdopodobnie z wykluczeniem tych, które działają na interfejsie USB (a przynajmniej niektórych modeli). Program został zaopatrzony również w opcję przywracania oryginalnego adresu MAC karty. Odświeżalna lista kart sieciowych zawiera informacje o tych urządzeniach: nr ID, status aktywności, pełna nazwa urządzenia, adres MAC i typ karty, rodzaj połączenia sieciowego, producent karty.

Interfejs graficzny NoVirusThanks MAC Address Changer jest przyjemny dla oka i intuicyjny. Mniej zaawansowani użytkownicy szybko opanują obsługę narzędzia. Producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Niektóre karty sieciowe obsługują tylko adresy MAC z danego zakresu. Losowo wygenerowany MAC może nie mieścić się w tym przedziale i wobec tego nie będzie można ustawić go dla karty. Pewne ograniczenia wprowadzają również sterowniki kart sieciowych przeznaczone dla Windows 7 i późniejszych wersji tego systemu. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na pierwszą parę znaków w adresie MAC, może być ona niemodyfikowalna, ale za to często będziemy w stanie zmienić pozostałą część adresu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
NoVirusThanks MAC Address ChangerNoVirusThanks MAC Address Changer 1.0
Wersja stabilna
1.43 MB | 2016-02-04

Ilość pobrań: 88 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NoVirusThanks MAC Address Changer