w
googluj
pl

MeinPlatz Portable 8.25


MeinPlatz Portable – przenośna wersja darmowego programu MeinPlatz (tłumacząc z języka niemieckiego – Moje Miejsce), który pozwala na przeskanowanie wybranych woluminów lub katalogów w celu sprawdzenia, ile miejsca na dysku zajmują dostępne w nich pliki i foldery. Po ukończeniu skanowania możemy przejrzeć listę rezultatów, a także usunąć z dysku zbyt duże czy niepotrzebne pliki lub katalogi. Program zaopatrzono w okienko eksploratora lokacji (oferuje strukturę drzewa) oraz pasek funkcji nawigacyjnych, które odpowiadają za szybkie skanowanie wybranych partycji, bibliotek użytkownika czy katalogów systemowych. Po wybraniu danej lokacji (przy użyciu eksploratora czy paska nawigacyjnego), zostanie automatycznie uruchomiony proces analizy obecnych w niej plików i katalogów. Można zawęzić zakres skanowania za pomocą opcji Uwzględnij pliki i Wyklucz pliki (opcje oferują wsparcie dla wieloznaczników). MeinPlatz pozwala na przeprowadzanie wielu skanowań w osobnych kartach lub w oddzielnych oknach (okna można ułożyć na kilka różnych sposobów w interfejsie programu). Skanowanie w kolejnym oknie uruchomimy poprzez wybranie danej lokacji (w eksploratorze albo na pasku nawigacyjnym) i jednoczesne przytrzymanie klawisza CTRL lub SHIFT. Rezultaty analizy można wyeksportować do plików XLS, CSV, TXT, HTML, DOC oraz wydrukować.

Wyniki skanowania są wyświetlane w tabeli. Kolumny tabeli informują nas m.in. o następujących szczegółach: nazwach i rozmiarach katalogów/plików, całkowitym rozmiarze danych w przeskanowanej lokacji, procencie wykorzystania przestrzeni lokacji przez dostępne w niej pliki/foldery (niewielki pasek reprezentuje procent w sposób graficzny), liczbie plików czy podkatalogów obecnych w kolejnych folderach badanej lokacji, ścieżkach plików i katalogów, rozszerzeniach plików, katalogach nadrzędnych dla plików czy folderów, długościach nazw plików i katalogów (w bajtach), a także znacznikach czasowych plików oraz folderów (data i czas utworzenia/modyfikacji/ostatniego dostępu). Skorzystamy z opcji grupowania rezultatów według ścieżki, rozszerzenia, czasu modyfikacji i rozmiaru danych. Niektóre pozycje uwzględnione w polu Nazwa (reprezentujące woluminy, katalogi oraz grupy) można rozwijać lub zwijać w celu wyświetlania plików czy folderów w nich zawartych (i tym samym przeglądania właściwości tych danych). Program posiada również funkcję niegrupowania wyników, po jej zastosowaniu wyświetlimy same pliki obecne w przeskanowanej lokacji, bez katalogów czy grup. Możliwe jest szybkie przechodzenie do kolejnych poziomów zagnieżdżenia katalogów oraz sortowanie rezultatów według wybranej kolumny. W razie potrzeby będziemy w stanie wybrać, które kolumny informacyjne będą pokazywane w tabeli, a także dostosować szerokość kolumn. Warto wspomnieć, że program został wyposażony w narzędzie Lupa (przydatne dla osób słabiej widzących).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim katalogu głównym. Dzięki temu może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu nośnika typu pendrive czy dysk zewnętrzny. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs MeinPlatz Portable nie jest szczególnie efektowny wizualnie, ale łatwo odnaleźć w nim wszystkie istotne funkcje czy ustawienia programu. Mniej zaawansowani użytkownicy raczej nie powinni mieć kłopotów z obsługą narzędzia. Twórca MeinPlatz nie przygotował konkretnego pliku pomocy. Oprócz ogólnej porady w samym programie, w witrynie autorskiej można znaleźć skromny dział FAQ (w języku angielskim i niemieckim).

Uwaga!
W witrynie producenta udostępniono również MeinPlatz Portable w wersji dla systemu Windows 98.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
MeinPlatz PortableMeinPlatz Portable 8.25
Wersja stabilna 32-bitowa
0.64 MB | 2024-03-04
MeinPlatz Portable 8.25
Wersja stabilna 64-bitowa
0.89 MB | 2024-03-04
przejdź Wersja instalacyjna MeinPlatz

Ilość pobrań: 359 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
MeinPlatz Portable