w
googluj
pl

KCleaner Portable 3.7.0.107


KCleaner Portable – przenośna wersja darmowego programu KCleaner, który służy do oczyszczania dysku z niepotrzebnych plików i danych, zapisywanych przez system, różne aplikacje oraz przeglądarki internetowe. Program oferuje dwa tryby czyszczenia, odpowiednie dla mniej i bardziej zaawansowanych użytkowników. Poza tym pozwala na automatyczne uruchamianie oczyszczania co wybraną ilość godzin oraz opcjonalne niszczenie danych z użyciem nadpisywania zerami (jeden cykl) lub rządowej metody DOD 5220.22-M (trzy cykle). Przechodząc w tryb Eksperta, możemy przejrzeć listę zbędnych plików, a także zdecydować się na usunięcie wybranych z nich. Poza tym będziemy w stanie uruchomić oczyszczanie z opcjonalnym wyjściem z programu lub zamknięciem czy restartem systemu po zakończeniu operacji..

Ustawienia narzędzia oferują szereg opcji odnoszących się m.in. do szyfrowania nazw plików przeznaczonych do usunięcia, zatrzymywania procesów związanych z plikami (pomocne, gdy proces blokuje operację wykasowania pliku), częstotliwości oczyszczania automatycznego, metody niszczenia danych oraz automatycznego startu programu wraz z Windows. W ustawieniach zdecydujemy także w dokładny sposób o typach plików wykrywanych i kasowanych przez KCleaner. Są to m.in. pliki w systemowym Koszu, duplikaty plików zapisane przez instalator Windows, różne pliki tymczasowe zgromadzone przez system (w tym internetowe), deinstalatory hotfixów i Service Packów, logi Windows, historia ostatnio używanych plików, pliki instalatora sterowników kart graficznych AMD, ciasteczka i inne dane gromadzone przez przeglądarki WWW, pliki instalacyjne Apple, Sun/Java, Adobe Reader, pamięć podręczna instalatora Skype, pliki tymczasowe komunikatora MSN Messenger, pamięć podręczna Windows Live, Adobe Flash/Shockwave, Adobe Reader, Google Earth i QuickTime oraz innych aplikacji, logi Dr Watson, zrzuty PC Health. Znajdziemy tutaj również opcje pozwalające na samoczynne, jednorazowe uruchomienie oczyszczania przy starcie KCleaner, a także minimalizację interfejsu programu do zasobnika systemowego zamiast do skrótu na pasku zadań.

Wersja Portable działa bezproblemowo z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego i nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny KCleaner Portable jest dość skromny wizualnie, ale z łatwością znajdziemy w nim wszystkie niezbędne funkcje czy ustawienia. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują zasady obsługi narzędzia w szybkim tempie. Na wszelki wypadek powinni jednak upewnić się, jakie pliki zostaną skasowane (będzie problem z ich przywróceniem, gdy zastosujemy którąś z metod niszczenia danych). Producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 1.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
KCleaner PortableKCleaner Portable 3.7.0.107
Wersja stabilna
2.37 MB | 2020-06-01
przejdź Wersja instalacyjna KCleaner

Ilość pobrań: 635 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
KCleaner Portable