w
googluj

UltraSearch Portable 4.1.2.912


UltraSearch Portable - przenośna wersja programu, która nie wymaga instalacji w systemie. Jest to program, który służy do wyszukiwania plików i folderów dla dysków pracujących w systemie NTFS. Co ciekawe, swoją wysoką wydajność osiąga nie dzięki obsłudze indeksów plików, ale bezpośredniej pracy na głównej tablicy plików, której wyniki następnie łączone są z zapisami na dysku i szybko wyświetlane użytkownikowi. Sama wyszukiwarka jest również dość funkcjonalna: możemy bowiem nie tylko podać konkretne hasło poszukiwań, ale również wprowadzić dodatkowe filtry związane z wyjątkami.

Podczas wyszukiwania plików przydatna może okazać się opcja dowolnego zaznaczania partycji, których ma dotyczyć ta operacja. W tym przypadku (ponieważ szybkość przeszukiwania jest naprawdę wysoka), przełoży się to głównie na czytelniejsze przedstawienie wyników i ewentualne uniknięcie duplikatów, na przykład, jeśli którąś z partycji wykorzystujemy jako backup danych. Aby skorzystać z programu, po uruchomieniu należy w górnym okienku wpisać hasło, które chcemy, by zostało wyszukane w nazwach plików. Wykorzystanie dodatkowego kreatora („Exclude filter”), pozwoli nam stworzyć dodatkowe scenariusze dotyczące wyjątków, których nie chcemy uwzględnić w wynikach wyszukiwania.

W aplikacji znalazła się całkiem dobra instrukcja oraz kilka opcji ułatwiających wykorzystanie programu. Należy do nich możliwość automatyzacji uruchamiania (wraz ze startem systemu), jak również opcja dodania funkcji wyszukiwania do menu kontekstowego eksploratora plików w Windowsie (ta możliwość dostępna jest już na etapie instalacji programu).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
UltraSearch PortableUltraSearch Portable 4.1.2.912
Wersja stabilna
19.9 MB | 2024-03-09
przejdź Wersja instalacyjna UltraSearch

Ilość pobrań: 999 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
UltraSearch Portable