w
googluj
pl

Przeglądarka Czcionek Portable 1.5


Przeglądarka Czcionek Portable – przenośna wersja darmowego, niewielkiego programu, który pozwala na wygodne przeglądanie czcionek zainstalowanych w systemie lub dostępnych w lokacji wybranej przez użytkownika. Program wyświetla tablicę znaków wybranej czcionki oraz przykładowy, dowolny tekst, prezentujący czcionkę w użyciu. W wypadku, gdy zdecydujemy się na wyszukanie fontu w danej lokacji, możemy z poziomu tablicy znaków zainstalować czcionkę w systemie. Twórca programu nie podaje listy obsługiwanych formatów czcionek - wspierany jest np. format TrueType, jednak brakuje wsparcia dla formatu OpenType. Warto dodać, że Przeglądarka Czcionek informuje o liczbie fontów zainstalowanych w Windows.

Program pozwala na zastosowanie różnych ustawień przy wyświetlaniu czcionek (w tablicy znaków i w przykładowym tekście). Skorzystamy z opcji regulowania rozmiaru czcionki, zastosowania na niej pogrubienia, kursywy, podkreślenia oraz przekreślenia, użycia dużych lub małych liter, a także dostosowania koloru czcionki oraz barwy jej tła. Na uwagę zasługują funkcje związane z konwersją zaznaczonych znaków w tablicy czcionki na kod ASCII oraz formę binarną lub szesnastkową. Dostępna jest również konwersja znaku niezrozumiałego na zrozumiały (wykonywana z poziomu tablicy fontu lub pola z przykładowym tekstem). Chodzi m.in. o polskie znaki „z ogonkami”, których brakuje w różnych fontach i w związku z tym są zastępowane innymi znakami (także specjalnymi).

Wersja Portable oczywiście nie wymaga instalacji, tak więc może z powodzeniem działać na różnych PC, np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Ustawienia edycji przenośnej nie są nigdzie zapisywane, program nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Przeglądarki Czcionek jest dość skromny wizualnie. Mniej doświadczeni użytkownicy bez trudu opanują zasady obsługi programu. Autor nie przygotował pliku pomocy czy szczegółowych instrukcji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Przeglądarka Czcionek PortablePrzeglądarka Czcionek Portable 1.5
Wersja stabilna
0.02 MB | 2015-04-04

Ilość pobrań: 672 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Przeglądarka Czcionek Portable