w
googluj
pl

Clipdiary Free Portable 1.0


Clipdiary Free Portable to przenośna wersja darmowego wydania programu Clipdiary, który wzbogaca systemowy schowek o dodatkowe możliwości przechowywania, kopiowania i wklejania tekstów, obrazów czy dowolnych plików. Darmowe wydanie jest uboższe w funkcje w stosunku do komercyjnej wersji Clipdiary, ale nadal pozostaje całkiem użyteczne. Program zapisuje historię kolejnych obiektów skopiowanych do schowka Windows, a następnie pozwala na ich pojedyncze wklejanie do okien różnych aplikacji. Nie trzeba się już martwić, że po skopiowaniu nowego elementu do schowka, utracimy dane obiektu wcześniej w nim zapisanego.

Okno główne Clipdiary zawiera wykaz wszystkich elementów dostępnych w schowku. Wystarczy zaznaczyć wybrany obiekt i następnie wkleić go do wybranego programu (czy też do danej lokacji) przy użyciu menu kontekstowego lub skrótu Ctrl+V. Okno w trakcie wklejania może pozostać zminimalizowane do paska zadań, poza tym program jest w stanie działać w tle, ukrywając się w zasobniku systemowym. Przy użyciu odpowiednich skrótów klawiaturowych łatwo wywołamy okno historii schowka lub szybko przełączymy zakres wklejania na poprzedni albo następny element w schowku. Warto wspomnieć o funkcjach: czyszczenia całości schowka lub usuwania z niego tylko poszczególnych obiektów, zmieniania nazw elementów, wyszukiwania wpisów w schowku, kopiowania i wklejania treści w formacie tzw. czystego tekstu (bez formatowania), a także eksportowania wpisów do plików tekstowych. Ponadto możliwe jest zarządzanie ilością obiektów dostępnych na pojedynczej stronie historii schowka, a także odfiltrowanie powtarzających się elementów w schowku oraz aplikacji i formatów plików nieprawidłowo współpracujących z Clipdiary. Kolejne funkcje to konfiguracja skrótów klawiatury, wyświetlanie okna programu zawsze na wierzchu okien innych aplikacji, automatyczne uruchomienie narzędzia wraz ze startem Windows oraz klonowanie i importowanie bazy danych programu.

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko w swoim katalogu głównym, tak więc jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji (działając np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego).

Clipdiary posiada prosty wizualnie, ale przyjemny dla oka interfejs graficzny. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują podstawy obsługi programu, zwłaszcza że przy jego uruchomieniu można zapoznać się z dość szczegółowym instruktażem wprowadzającym, który został w pełni spolszczony.

Ograniczenia!
Edycja Free może być wykorzystywana tylko do zastosowań niekomercyjnych. Dostępna jest również płatna wersja Clipdiary (w tym Portable), oferująca bogatszy zestaw funkcji (np. wklejanie wielu elementów naraz do okna danego programu). Komercyjną wersję można wypróbować oraz nabyć za pomocą witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Clipdiary Free PortableClipdiary Free Portable 1.0
Wersja stabilna
4.36 MB | 2015-08-12
przejdź Wersja instalacyjna Clipdiary Free

Ilość pobrań: 62 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Clipdiary Free Portable