w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 82
Wszystkich postów: 904656
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7091 dni
pl

Far Manager Portable 3.0 Build 5700


Far Manager Portable – przenośna wersja darmowego (licencja open source), zaawansowanego menadżera plików, który jest wzorowany na niegdyś bardzo popularnym Norton Commanderze. Tak jak ów program, tak i Far Manager oferuje tekstowy, dwupanelowy interfejs oraz linię wiersza poleceń. Program jest jednak znacznie bardziej funkcjonalny i wydajny w porównaniu do swojego pierwowzoru.

Far Manager można obsługiwać przy pomocy myszki, jednak bardziej zaawansowani użytkownicy raczej zwrócą się ku skrótom klawiaturowym, znacznie przyśpieszającym pracę. Łatwo można zmieniać zasady wyświetlania paneli, tworzyć dodatkowe ekrany menadżera, działające w jego pojedynczej instancji, zmieniać widoczność elementów interfejsu, a także używać różnych trybów prezentowania, zaznaczania, podświetlania, filtrowania czy sortowania danych w obydwu panelach. Oczywiście dostępne są rozmaite funkcje nawigacyjne, eksploracyjne, wyszukujące i zamieniające dane, jak również mniej lub bardziej zaawansowane operacje na plikach i katalogach, wykonywane w obszarze pojedynczego panelu albo skierowane z jednego panelu do drugiego (czasem ze wsparciem dla metody „przeciągnij i upuść”). Skorzystamy również z możliwości podglądu i edycji zawartości plików (także w trybie szesnastkowym) oraz opcji związanych z modyfikowaniem atrybutów plików i folderów.

Istotne cechy Far Manager to: obsługa długich nazw plików i większości stron kodowych, tworzenie i rozpakowywanie archiwów oraz eksplorowanie czy modyfikowanie ich zawartości bez wymogu wcześniejszej dekompresji plików, automatyczne uzupełnianie poleceń/fraz, obsługa dowiązań plików, porównywanie lub synchronizowanie plików/katalogów, klient FTP, wsparcie dla dysków sieciowych i wirtualnych systemów plików (sandbox), skróty prowadzące do wybranych lokacji, historia odwiedzanych folderów, kojarzenie typów plików z danym programem, lista operacji, menadżer wydruku, prosta przeglądarka WWW, praca z wieloma instancjami programu jednocześnie, menu kontekstowe z opcjami Eksploratora Windows. Funkcjonalność Far Managera można rozszerzyć przy użyciu makr, skryptów oraz wtyczek. Program posiada menadżer pluginów i preinstalowany zestaw wtyczek, oferujących niektóre możliwości wymienione w tym akapicie, poza tym dostępny jest cały zestaw pluginów stworzonych przez autorów zewnętrznych.

Wersja Portable oczywiście nie wymaga instalacji i może działać z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego na różnych PC. Prawdopodobnie niektóre (lub nawet wszystkie) ustawienia edycji przenośnej są przechowywane na dysku systemowym, tak więc przenośność konfiguracji narzędzia nie jest pewna. Wersja zgodna z formatem PortableApps powinna rozwiązać ten problem.

Interfejs Far Manager jest dość mocno archaiczny z wyglądu, ponieważ ma przypominać interfejs Norton Commandera, wciąż cenionego przez wielu zaawansowanych użytkowników. Osoby mniej doświadczone w obsłudze komputera mogą mieć na początku pewne problemy z opanowaniem zasad korzystania z narzędzia. Far Manager został zaopatrzony w rozbudowaną pomoc i dokumentację, dostępną z poziomu programu lub katalogu edycji przenośnej. Brakuje pomocy w polskiej wersji językowej, jednak polskojęzyczne porady można znaleźć w Internecie.

Uwaga!
Sposób zmiany języka interfejsu na polski - kliknięcie zaraz pod belką tytułową okna programu (np. na ścieżce aktualnie otwartej lokacji), menu Options, opcja Languages.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Far Manager PortableFar Manager Portable 3.0 Build 5700
Wersja stabilna 32-bitowa
9.6 MB | 2020-11-19
Far Manager Portable 3.0 Build 5700
Wersja stabilna 64-bitowa
10.7 MB | 2020-11-19
przejdź Wersja instalacyjna Far Manager

Ilość pobrań: 829 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Far Manager Portable