w
googluj

Colortypist Portable 4.0.1.110


Colortypist Portable - wersja, która nie wymaga instalacji w systemie. Jest to niewielki program pozwalający podejrzeć w trybie ekranowym kolor, którego wartości wpiszemy szesnastkowo (HEX), słownie w języku angielskim lub w formie liczby całkowitej. To świetne rozwiązanie dla programistów i webmasterów, którzy mogą tutaj w kilka sekund sprawdzić jak prezentuje się dana barwa, bez konieczności przeszukiwania Internetu i analizowania tabel z próbkami. Dodatkowo program posiada wbudowaną możliwość wylosowania dowolnej barwy, prezentując odpowiednie dla niej wartości (np. kiedy poszukujemy inspiracji, jaki kolor dodać do tworzonego bloga czy galerii).

Opisywana aplikacja jest naprawdę malutka. Instalacja jest błyskawiczna i podobnie ma się sprawa z bieżącym korzystaniem z programu. Tryb pełnoekranowy w pierwszej chwili może nieco zaskakiwać, ale ostatecznie dzięki temu możemy „obejrzeć” dany kolor bez rozpraszania przez inne elementy znajdujące się na pulpicie. Ustawienia związane z rodzajem wyświetlanej informacji (tryb szesnastkowy czy też całkowitoliczbowy), dostępne są w górnej części na pasku narzędzi. Być może wygodniejszym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie wszystkich możliwych reprezentacji koloru równocześnie, ale ręczny wybór ustawienia, które w przyszłości prawdopodobnie nie będzie przez nas przecież szczególnie często zmieniane, nie jest kłopotliwy.

Cały interfejs programu jest minimalistyczny, ale dopracowany. Podczas testów nie doświadczyliśmy żadnych kłopotów ze stabilnością pracy czy też interpretacją wpisywanych wartości. Warto dodać, iż kiedy wpisujemy kolejne znaki ręcznie, program na bieżąco zmienia barwę, która im odpowiada – nie ma konieczności zatwierdzania wpisanej wartości np. klawiszem Enter, przez co korzystanie jest bardzo szybkie i pozwala natychmiast zaobserwować efekty zmian.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Colortypist PortableColortypist Portable 4.0.1.110
Wersja stabilna
0.04 MB | 2015-12-02
przejdź Wersja instalacyjna Colortypist

Ilość pobrań: 44 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Colortypist Portable