w
googluj

Jane Portable 1.72


Jane Portable – rozbudowany, choć w pierwszej chwili sprawiający wrażenie bardzo prostego, program do edycji plików ASCII, z uwagi na możliwości stworzony przede wszystkim z myślą o informatykach i programistach, chcących uzyskać dostęp do surowego zapisu danych w plikach, bez konieczności stosowania innych, dużo większych programów. Aplikacja działa szybko i sprawnie, ale jej główne atuty zauważyć można dopiero podczas analizy listy dodatkowych ciekawych funkcji.

A znajdziemy na niej między innymi: sprawną obsługę hiperłącz, integrację z systemową powłoką wraz z obsługą „drag&drop” (przeciągnij i upuść), kopiowanie fragmentów, wyszukiwanie i zastępowanie słów, możliwość pracy w wielu instancjach (kolejnych kopiach jednocześnie uruchomionych aplikacji), czy wreszcie wiele dostępnych tematów kolorystycznych, które dodatkowo można samodzielnie edytować i przełączać się między nimi skrótami (czy to na pasku, czy też klawiaturowymi).

Sam edytor działa po prostu dobrze, dlatego większość pozytywnych wrażeń podczas korzystania z aplikacji zdobędziemy właśnie z ustawień, dzięki którym poziom personalizacji stoi na bardzo wysokim poziomie. Wspomniany już tryb możliwości pracy w wielu niezależnych oknach jednocześnie również może zyskać wielu fanów – w przeciwieństwie do rozwiązania na przykład z zakładkami, tutaj zyskujemy zupełnie niezależnie od siebie działające aplikacje; możemy więc równie niezależnie zarządzać ich ustawieniami, choćby tematami kolorystycznymi, by tym samym dużo szybciej znajdować odpowiednie pliki na ekranie, jeśli edytujemy ich jednocześnie kilka.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Jane PortableJane Portable 1.72
Wersja stabilna
0.52 MB | 2018-05-10
przejdź Wersja instalacyjna Jane

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Jane Portable