w
googluj

NoVirusThanks Process Lister Portable 1.4.0.0


NoVirusThanks Process Lister Portable to program wyświetlający informacje o aktualnie uruchomionych w systemie procesach, mogący stanowić interesującą alternatywę dla systemowego Menedżera Zadań. Jest od niego jednak uboższy, ponieważ istotnie zajmuje się wyłącznie tym, co sugeruje nazwa – pokazywaniem danych wyłącznie o procesach. Robi to jednak szybko i czytelnie, zależnie od gustu i wymagań użytkownika, może się więc okazać propozycją lepszą od systemowej, co warto samemu przetestować.

Aplikacja jest równie prosta w obsłudze, co rozwiązanie systemowe. Wystarczy ją uruchomić, aby wszystkie procesy znalazły się na liście. Można odnieść wrażenie, że całość ładowana jest nieco szybciej, niż wbudowane w Windows narzędzie, jednak mówimy tu co najwyżej o ułamkach sekund. Procesy prezentowane są w formie tabelarycznej. W kolejnych kolumnach poznamy dokładną ścieżkę procesu, jego PID oraz dodatkowe informacje. Niestety, procesów na liście nie da się sortować według którejkolwiek z kolumn. Co więcej, ich jedyna i domyślna kolejność wydaje się dość przypadkowa.

Warto natomiast dodać, że czytelność listy zwiększa zastosowana kolorystyka. Systemowe procesy odznaczane są na kolor łososiowy, natomiast odcieniami czerwieni i różu zaznaczane procesy użytkownika, różnymi kolorami w zależności od priorytetów. Klikając na dowolnym procesie prawym przyciskiem myszy, otrzymamy menu kontekstowe, które pozwoli przejść do licznych opcji (ale już bezpośrednio w systemie), w tym uzyskać szczegółowe informacje o procesie lub wymusić jego zakończenie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
NoVirusThanks Process Lister PortableNoVirusThanks Process Lister Portable 1.4.0.0
Wersja stabilna
2.41 MB | 2020-10-19
przejdź Wersja instalacyjna NoVirusThanks Process Lister

Ilość pobrań: 59 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NoVirusThanks Process Lister Portable