w
googluj

MEGAsync 5.3.0


MEGAsync to program synchronizujący katalogi i pliki na dysku lokalnym z zasobami dysku internetowego serwisu MEGA (mega.co.nz). Serwis ten jest tworzony m.in. przez Kima Dotcoma, wcześniej znanego z witryny Megaupload i swobodnego podejścia do kwestii praw autorskich. MEGA przechowuje pliki w chmurze, bardzo troszcząc się przy tym o prywatność użytkowników oraz bezpieczeństwo ich danych. MEGAsync pozwala na synchronizację dowolnie wybranych folderów lokalnych z katalogami dostępnymi w naszym koncie MEGA. Warto dodać, że podczas wyboru folderu lokalnego i zdalnego do zsynchronizowania, po stronie chmury można stworzyć nowy katalog bezpośrednio z poziomu MEGASync. Synchronizacja działa obustronnie - modyfikacje w folderach na naszym komputerze zostają odzwierciedlone w katalogach dysku internetowego, zaś zmiany wprowadzone w katalogach MEGA zachodzą również w ich odpowiednikach na dysku lokalnym. Dotyczy to operacji takich jak: dodawanie plików i folderów do zsynchronizowanych katalogów oraz usuwanie i zmienianie nazw tych katalogów lub plików i folderów w nich zawartych.

W programie możemy również w łatwy sposób wysyłać pliki i całe foldery na nasze konto w serwisie MEGA. Funkcja ta jest dostępna jedynie poprzez menu kontekstowe Eksploratora Windows, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na zaznaczonych plikach lub katalogach i wybrać opcję Upload to MEGA. Folder docelowy ustalamy w preferencjach aplikacji. Inną interesującą opcją jest możliwość importu danych (na nasz komputer oraz do chmury) z dowolnego konta MEGA, jeżeli tylko jego posiadacz udostępnia pliki i katalogi publicznie. Wystarczy dodać odnośniki do danych za pomocą okna Import links, które otworzymy poprzez ikonkę MEGAsync, znajdującą się w zasobniku systemowym Windows. W programie można zatrzymywać i wznawiać wszystkie transfery danych. Jak wspomniano wyżej, serwis MEGA troszczy się o prywatność użytkowników, wszystkie zgromadzone w nim dane są szyfrowane przy pomocy klucza RSA 2048 bit.

Ustawienia MEGAsync pozwalają na zarządzanie listą zsynchronizowanych katalogów, nadzorowanie prędkości transmisji danych pomiędzy lokalnym komputerem a chmurą (można ustalić limity), zapoznanie się z ilością dostępnego miejsca na dysku internetowym, wybranie docelowego katalogu w serwisie MEGA dla wysyłki plików lub folderów, a także zdecydowanie o wyświetlaniu powiadomień o działalności programu.

Szata graficzna MEGAsync jest przyjemna dla oka i cechuje się nowoczesnym wyglądem. Obsługa nie powinna stanowić problemu także i dla mniej zaawansowanych użytkowników. Ze względu na rozwojową wersję aplikacji, jej twórcy nie udostępniają żadnego pliku pomocy lub innych instrukcji.

Uwaga!
Po kliknięciu w link pobierania użytkownik zostanie przekierowany na zasób MEGA, z którego można pobrać MEGAsync, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na pliku w zasobie i wybrać Download lub Download as ZIP (archiwum). Później należy zaczekać aż plik się pobierze w interfejsie witryny, po czym zostanie wyświetlone typowe okienko pobierania przeglądarki, wtedy można już zapisać plik na dysku.

Nie należy usuwać plików w folderach przeznaczonych do synchronizacji w czasie gdy program nie działa, ponieważ prowadzi to do braku odzwierciedlenia danych. Serwer MEGA uwzględnia wielkie i małe litery, w przeciwieństwie do systemu Windows - nie należy umieszczać na serwerze MEGA plików o tych samych nazwach, ale z różną wielkością liter, ponieważ będzie to miało negatywny wpływ na działanie programu. Należy unikać podwójnego czy wielokrotnego synchronizowania pojedynczego lokalnego folderu z różnymi katalogami na koncie MEGA.

Ograniczenia!
Wersja 1.0 Beta pozwala jedynie na synchronizowanie 200 folderów i 1000 plików. Ograniczeniem rozmiarów danych jest właściwie tylko ilość wolnej przestrzeni w chmurze MEGA. Darmowe konto MEGA to 50 GB, jednak można zapłacić za upgrade z większą ilością miejsca.

Wymagania!
Korzystanie z programu wymaga rejestracji w serwisie MEGA. Darmowa wersja konta pozwala na użycie 50 GB przestrzeni dysku internetowego. Aplikacja wymaga również Adobe Shockwave Player w wersji 12, MEGAsync sam pobierze to oprogramowanie, o ile będzie aktywne połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
MEGAsyncMEGAsync 5.3.0
Wersja stabilna
54.7 MB | 2024-06-25
przejdź MEGAsync dla Android

Ilość pobrań: 3960 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
MEGAsync