w
googluj

ShareByLink 0.4.2


ShareByLink to niewielki, darmowy program, który pozwala na wygodne dzielenie się plikami dowolnego typu z innymi użytkownikami Internetu. Pliki przesyłamy na pojemny i wydajny serwer, uruchomiony przez twórcę programu. Po zakończeniu transferu program generuje link do strony umożliwiającej pobranie przesłanego pliku. Odnośnik można udostępnić innym osobom np. za pomocą poczty e-mail albo wybranego komunikatora.

Praktycznie nie są stosowane żadne ograniczenia co do ilości czy rozmiarów przesyłanych plików. Z łatwością uploadujemy na serwer np. filmy, gry i programy zajmujące wiele gigabajtów, przy czym możemy nawet „wrzucać” po kilka takich pozycji w pojedynczym zadaniu. Jeżeli zdecydujemy się przesłać więcej niż jeden plik naraz, ShareByLink najpierw spakuje wybrane pliki do archiwum ZIP, a następnie wyśle to archiwum na serwer, skąd osoba dysponująca wygenerowanym odnośnikiem będzie mogła je pobrać. Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość pobierania pliku jeszcze w trakcie przesyłania go na serwer – po prostu odbiorca za pośrednictwem serwera ściąga kolejne wysyłane przez nas fragmenty pliku (link do pliku jest generowany już na początku uploadu). Program nie wymaga, by użytkownicy wysyłający lub pobierający pliki, musieli zakładać jakiekolwiek konta w witrynie czy na serwerze ShareByLink. Jedyny limit to maksymalny czas przechowywania danych na serwerze, wynoszący 30 dni.

Obsługa narzędzia jest całkowicie intuicyjna. Można przeciągnąć pliki z Eksploratora Windows do strefy przesyłania, dostępnej w niewielkim okienku programu, a następnie kliknąć w przycisk Upload & Make Link. Możliwe jest także przesyłanie plików bezpośrednio z poziomu Eksploratora, przy użyciu opcji dostępnej w jego menu kontekstowym. Po zakończeniu transferu program wyświetli komunikat o pomyślnym wykonaniu akcji, a także wygenerowany, „klikalny” odnośnik, który zostanie automatycznie skopiowany do systemowego schowka. Jak widać, aplikacja znacznie upraszcza proces dzielenia się plikami. Brak ograniczeń w rozmiarach i liczbie wysyłanych plików może np. rozwiązać problem zbyt dużej „wagi” załączników e-mail, z którym niekiedy borykają się użytkownicy poczty elektronicznej.

W ShareByLink dostępne są także ustawienia eksperckie, pozwalające na wybór własnego serwera FTP, na który można wysyłać pliki, jak również na zabezpieczenie dostępu do tych plików przy pomocy hasła. Niestety, ustawienia te wymagają nieco większej wiedzy informatycznej, np. trzeba użyć odpowiednich skryptów po stronie serwera, aby współpracował on z programem. Instrukcje można znaleźć w podręczniku obsługi.

Interfejs graficzny ShareByLink składa się właściwie tylko z niewielkiego okienka. Program jest bardzo intuicyjny w obsłudze, tak więc osoby mniej zaawansowane informatycznie szybko opanują niemal wszystkie jego funkcje. Podręcznik użytkownika zawiera instrukcje w języku angielskim i jest dostępny w katalogu instalacji narzędzia.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ShareByLinkShareByLink 0.4.2
Wersja stabilna
14.85 MB | 2017-02-16

Ilość pobrań: 309 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
ShareByLink